آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، تشدید بحران در پاکستان ، افزایش موارد بستری در 4 استان ایران

به گزارش وبلاگ سحر وب، تعداد مبتلایان به بیماری کووید19 در سراسر جهان به بیش از 9 میلیون و 284 هزار نفر رسید و شمار مرگ های ناشی از این بیماری همه گیر بیش از 476 هزار نفر ثبت شد.

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، تشدید بحران در پاکستان ، افزایش موارد بستری در 4 استان ایران

به گزارش وبلاگ سحر وب، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از مثبت شدن تست کرونای 2445 تن دیگر در کشور خبر داد. دکتر سیما سادات لاری گفت: از دوم تا سوم تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2 هزار و 445 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که هزار و 234 مورد بستری شدند. وی اضافه کرد: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 209 هزار و 970 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ادامه داد: در طول 24 ساعت گذشته، 121 نفر از بیماران کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 9 هزار و 863 نفر رسید. لاری گفت: تا به امروز 169 هزار و 160 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. وی گفت: 2846 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ادامه داد: تا به امروز یک میلیون و 475 هزار و 331 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است. لاری گفت: در استان های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان موارد بستری بالاتر از بقیه استان هاست.

وی همچنین گفت: در استان خوزستان با کاهش میزان فوتی مواجهیم و در استان فارس بستری ها افزایش داشته و در استان های کرمانشاه، گلستان، کرمان، بوشهر و همدان، شاهد کاهش قابل ملاحظه میزان بستری ها بوده ایم.

  • تشدید بحران کرونا در پاکستان؛ پایتخت در محاصره ویروس

مقامات پاکستانی با شناسایی 20 شهر به عنوان کانون شیوع ویروس کووید19 در این کشور اقدام به اعمال محدودیت ها در 1300 نقطه کردند، اما گسترش این بیماری شکل خطرناکی به خود گرفته تاجایی که شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان نیز این روزها به شدت با بحران کرونا درگیر است.

به گزارش ایرنا، میزان شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف شهر اسلام آباد به شکل خطرناکی سرعت گرفته و نهادهای انتظامی و بهداشتی با شناسایی مناطق که بیشترین موارد ثبت به این بیماری را دارند، اقدام به بستن و اعمال قرنطینه می کنند.

سرعت افزایش تعداد بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان تا به امروز کاهش نیافته است و مسئولان این کشور نسبت به افزایش شمار مبتلایان به کرونا تا آخر ماه آینده میلادی به 300 هزار نفر ابراز نگرانی می کنند.

علاوه بر کلان شهرهای پاکستان مانند کراچی، کویته، لاهور و پیشاور، این روزها ده ها نقطه در شهر اسلام آباد به دلیل شیوع کرونا مسدود شده و قرنطینه خانگی برای ساکنان این مناطق به اجرا درآمده است.

شهر اسلام آباد با جمعیتی حدود یک میلیون و 200 هزار نفر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا است. تا به امروز بیش از 11 هزار 300 نفر به کرونا مبتلا شده و 106 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

ستاد عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان 20 شهر این کشور از جمله اسلام آباد، راولپندی، لاهور، کراچی، پیشاور، حیدرآباد، لارکانا، مولتان و سیالکوت را به عنوان مراکز اشاره کرونا معرفی کرد و متعاقب آن محدودیت هایی کرونایی در بسیاری از نقاط در این شهرها به اجرا گذاشته شد.

تازه ترین آمارهای رسمی در پاکستان حکایت از جان باختن 105 بیمار کرونایی در مدت شبانه روز گذشته و ابتلای بیش از 3900 نفر دیگر به این ویروس دارد. در مجموع تا به امروز بیش از 185 هزار پاکستانی به ویروس کووید19 مبتلا شده و گفته می شود شرایط 3236 بیمار نیز بحرانی است.

وزیر بهداشت پاکستان که کشورش مجوز استفاده از داروهای رمدسیویر و دگزامتازون را برای درمان بیماران حاد کرونایی صادر کرده است، می گوید: نرخ مرگ ومیر ناشی از ویروس کرونا در پاکستان در مقایسه با پیش بینی مقامات کمتر است.

به گفته ظفر میرزا، 2.5 درصد از بیماران کرونایی در شرایط خطرناک قرار گرفته و 40 درصد بیماران نیز پیروز به شکست کرونا می شوند.

کارشناسان حوزه بهداشت در پاکستان معتقدند: آمار مبتلایان به کرونا بیش از ارقام رسمی اعلام شده توسط دولت است. براساس تازه ترین محاسبات، در شهرهای پاکستان از هر 10 نفر، یک نفر به کرونا مبتلا می شود و در مناطق روستایی نیز از هر 30 نفر، ابتلا به کرونا در یک نفر تایید می شود.

  • آمار مبتلایان در اروپا

به گزارش تسنیم، بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس حدود 305289 نفر به کرونا مبتلا شده و 42647 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 293584 نفر به کرونا مبتلا شده و 28324 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 238720 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 34657 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 192119 نفر به کرونا مبتلا شده و 8969 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا به حال 160750 نفر به کرونا مبتلا شده و 29663 نفر هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، تشدید بحران در پاکستان ، افزایش موارد بستری در 4 استان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و جهان ، تشدید بحران در پاکستان ، افزایش موارد بستری در 4 استان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید