آیا با تعویض مودم مشکل آنتن دهی حل می گردد؟

به گزارش وبلاگ سحر وب، بعضی از کاربران ازم سوال می نمایند با تعویض مودم وضعیت سرعت اینترنت و آنتن دهی آن ها بهتر می گردد یا خیر؟

آیا با تعویض مودم مشکل آنتن دهی حل می گردد؟

مثلا، یک مودم فورجی یا تی دی ال تی دارند و اکنون فقط 1 یا 2 چراغ انتن آن روشن است. حالا سوال می نمایند اگر مثلا فلان مودم را بخرم؛ وضعیت آنتن دهی بهتر می گردد؟ تصورشان این است که بعضی مودم ها آنتن دهی بهتری دارند و در شرایط یکسان باید سرعت اینترنت بالاتری بدهند.

واقعیت این است که تعویض مودم و خرید یک مودم گران تر یا بالاتر، راه کاری مناسب برای حل مشکل آنتن دهی نیست.

مشکل آنتن دهی دو منشا دارد:

1- پوشش شبکه منطقه شما ضعیف است.

2- خانه شما در یک نقطه کور آنتن دهی است.

هنگامی که یکی از دو مشکل بالا را داشته باشید؛ اگر بهترین و سریع ترین مودم های جهان را بخرید؛ باز هم مشکل آنتن دهی برطرف نخواهد شد و شاید سرعت اینترنت کمی بهبود پیدا کند ولی احتمالا باز هم کار شما را راه نمی اندازد.

راه کارهای برطرف مشکل آنتن دهی

پیشنهاد من این است که مشکل آنتن دهی را برطرف کنید. مثلا اگر پوشش شبکه اینترنت اپراتوری که استفاده می کنید در منطقه شما ضعیف است؛ سیم کارت و اینترنت اپراتور دیگری را آزمایش کنید و اگر پوشش شبکه اپراتور دوم بهتر بود؛ به این اپراتور سوییچ کنید. در این صورت، می توانید تصمیم بگیرید مودم خود را تعویض کنید.

همین طور، اگر خانه شما در نقطه کور آنتن دهی است؛ پشت به یک آنتن BTS است یا در زیرزمین هستید و موانع زیادی برای رسیدن سیگنال ها به مودم شما وجود دارد؛ جای مودم را عوض کنید و روی سقف و پنجره و مکانی قرار دهید که آنتن دهی بهتری داشته باشد.

افزون بر این، می توانید آنتن خارجی در مکانی که موانع کمتری هست؛ نصب نموده و از آنتن کابلی به درون خانه بکشید و پشت مودم وصل کنید. اگر مودم شما کانکتور آنتن خارجی ندارد؛ تقویت نماینده آنتن بخرید و نصب کنید.

آنتن دهی مودم ها به ویژه در مودم های فورجی جیبی و همراه کمی با یکدیگر تفاوت دارد و قدرت گیرندگی آن ها به قدری نیست که مثلا با تعویض یک مودم و خرید مودم دسکتاپی مشکل آنتن دهی به کلی برطرف گردد.

در مطلب 5 روش موثر بهبود آنتن دهی مودم های 3G/4G به طور کامل روش های تقویت آنتن دهی مودم های 3G و 4G را آنالیز کردیم. پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را بخوانید!

منبع: شبکه چی

به "آیا با تعویض مودم مشکل آنتن دهی حل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا با تعویض مودم مشکل آنتن دهی حل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید