برزگ ترین چاپ کننده پول دنیا در خطر ورشکستگی

به گزارش وبلاگ سحر وب، موسسه دو لا قو نسبت به ورشکستگی خود در صورت تداوم شرایط فعلی هشدار داد.

برزگ ترین چاپ کننده پول دنیا در خطر ورشکستگی

به گزارش وبلاگ سحر وب به نقل از ایندیپندنت، این موسسه که از 198 سال پیش تاکنون اقدام به چاپ اسکناس می نماید و اکنون مسئولیت چاپ حدود یک سوم کل اسکناس های دنیا را برعهده دارد هشدار داده است که پس از شکست در مناقصه 400 میلیون پوندی قرارداد چاپ پاسپورت های جدید انگلیسی و کاهش تمایل کشورهای مختلف به استفاده از وجه نقد، در موضع ضعیفی قرار گرفته است. این موسسه در حال حاضر با 140 بانک مرکزی در سراسر دنیا برای چاپ پول نقد همکاری می نماید.

دو لا قو هم اکنون دست به اصلاحاتی در دو مرکز چاپ اسکناس خود به منظور کاهش هزینه های عملیاتی زده است و این احتمال وجود دارد که 2500 نفر از کارکنانش اخراج شوند. راس مولد، کارشناس سرمایه گذاری در موسسه ای جی بل گفت: وقتی فکر می کنید دیگر بدتر از این نمی گردد، موج جدیدی از اخبار منفی از راه می رسند. موسسه در حال بدهی بار آوردن است و بخش زیادی از مدیران ارشد آن استعفا داده اند و این مساله به نوبه خود باعث بیشتر شدن بی ثباتی ها خواهد شد. بدون تغییرات گسترده شانس بقا برای این موسسه پایین خواهد بود.

کلیو وشار، از مدیران ارشد دو لا قو در رابطه با مسائل پیش آمده گفت: عملکرد نیمه نخست سال جاری نشان می دهد که به دلیل تغییرات مدیریتی و کاهش رقابت پذیری در بازار چاپ پول به مسائل زیادی برخورده ایم. هم چنین بعضی از قراردادها نظیر چاپ پول برای بانک مرکزی ونزوئلا و سودان را از دست داده ایم. مدیران جدید برای پیاده سازی ایده هایشان احتیاج به زمان دارند.

طی هفته های اخیر ارزش سهام دو لا قو که از سال 1860 تاکنون اقدام به چاپ اسکناس برای بانک مرکزی انگلیس می نماید، 24 درصد کاهش پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برزگ ترین چاپ کننده پول دنیا در خطر ورشکستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برزگ ترین چاپ کننده پول دنیا در خطر ورشکستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید