خبرنگاران منطقه ویژه پارسیان سه دستگاه کانکس به بیماران کرونایی اختصاص داد

به گزارش وبلاگ سحر وب، بندرعباس- خبرنگاران- مدیر شبکه بهداشت ودرمان پارسیان گفت: سه دستگاه کانکس به بیمارستان رستمانی این شهرستان برای پیشگیری وجداسازی بیماران مشکوک به ویروس کرونا اختصاص یافت.

خبرنگاران منطقه ویژه پارسیان سه دستگاه کانکس به بیماران کرونایی اختصاص داد

دکتر آمنه ماجدی شامگاه سه شنبه با قدردانی از حمایت منطقه ویژه پارسیان اضافه نمود: این اقدام با کوشش و پیگیری فرماندار پارسیان و همراهی و مساعدت منطقه ویژه مالی پارسیان اجرا شده است.

وی بیان داشت: همچنین کلینیک غربالگری در مرکز خدمات جامع سلامت رازی شهر پارسیان راه اندازی شده و تیم های پزشکی به صورت شبانه روزی در خدمت شهفرایندان هستند.

وی بیان داشت: روزانه 60 تا 70 بیمار مشکوک به ویروس کرونا به صورت تلفنی از خدمات این مرکز بهره مند می شوند.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان پارسیان اظهارداشت: با کوشش و پشتکار شهرداران شهر پارسیان، دشتی و کوشکنار تمام اماکن عمومی ضد عفونی شده و این فرایند به صورت شبانه روز انجام خواهدشد.

ماجدی ادامه داد: بازدیدهای بهداشتی نیز از نانوایی ها، بانک ها، پارک ها، ادارات و مکان های ورزشی به صورت روزانه انجام می گردد و طبق تاکید رییس شورای سلامت تا اطلاع ثانوی مکان های ورزشی، پارک ها، فضای تفریحی، مهمانسراها و اغذیه فروشی ها در سطح شهر تعطیل می باشد.

وی یادآورشد: در هفته اخیر پارسیان از جمله شهرستان های نخست کشور بود که توانست نشست های فوق العاده شورای سلامت و شورای تامین در مورد کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا را برگزار کند.

وی بیان داشت: کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در ورودی های شهر پارسیان عملیاتی شده و مردم تا حد امکان از سفرهای غیرضروری پرهیز نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پارسیان با اشاره به دستور فرماندار مبنی بر کنترل ورودی های شهرستان، گفت: با کوشش هلال احمر از فردا چهارشنبه ورودی این شهرستان از سمت پاسگاه بندو و پاسگاه لاورچهو کنترل و پیشگیری های لازم را عملیاتی خواهیم کرد.

ماجدی در سرانجام با قدردانی از همکاری همه خوب مردم و مسوولان شهرستان گفت: از مردم خواستاریم در خانه ها بمانند و از سفرهای غیر ضروری پرهیز نمایند.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می گردد و در معمولی ترین حالت، باعث سرماخوردگی می گردد اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان سارس می گردد که نشانه های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین آغاز شد، علاوه بر 30 استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشورها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت نموده است.

دوره نهفتگی نسبت طولانی این بیماری تنفسی مرگ بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می گردد مبتلایان تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه ننمایند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، درحال حاضر 356 مورد ناشی از بیماری حاد تنفسی از آغاز خطر اپیدمی تا به امروز در هرمزگان بستری هستند که از این تعداد 134 نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری صورت گرفته واز بستری ها تا کنون 231 نفر ترخیص شده اند.

از 134 نفر مشکوک، نمونه 85 نفر از بیماران منفی و 11 مورد تا به امروز مثبت بوده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران منطقه ویژه پارسیان سه دستگاه کانکس به بیماران کرونایی اختصاص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منطقه ویژه پارسیان سه دستگاه کانکس به بیماران کرونایی اختصاص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید