خبرنگاران چین: آمریکا متهم بزرگ جاسوسی در دنیا ست

به گزارش وبلاگ سحر وب، پکن- خبرنگاران- جایو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام نمود آمریکا که گستاخانه خود را یک قربانی می نامد بزرگترین متهم جاسوسی در دنیا است.

خبرنگاران چین: آمریکا متهم بزرگ جاسوسی در دنیا ست

این مقام چینی روز پنجشنبه در مصاحبه مطبوعاتی در پکن به وبلاگ سحر وب گفت این کشور با استانداردهای دوگانه اش تلاش دارد خود را قربانی فعالیت های جاسوسی نشان دهد اما بزرگترین متهم این پرونده همین آمریکا است.

او با اشاره به انتشار گزارشی درباره یک دهه فعالیت های جاسوسی سایبری آمریکا از چین گفت: آمریکا مدت های مدید مقررات بین المللی را نادیده گرفته و علیه شرکت ها، دولت ها و افراد کشورهای دیگر جاسوسی نموده است.

جائو گفت که آمریکا با فعالیت های جاسوسی خود اقدام به سرقت مجرمانه سایبری از کشورهای دیگر نموده و سامانه های سایبری آنها را مورد حمله قرار داده است.

وی افزود که آمریکا بزرگترین هکر فضای مجازی دنیاست که می کوشد خود را یک قربانی نشان دهد این کشور استانداردهایی کاملا دوگانه دربرخورد با فعالیت های جاسوسی دارد.

این سخنگو شرح داد چین بارها از سوی آمریکا هدف حملات و سرقت های سایبری قرار گرفته و به دفعات یادداشت های اعتراض تسلیم واشنگتن نموده است.

شرکت امنیت سایبری چیهو 360 که مخصوص مقابله با هکرها و ویروس هاست در گزارشی آورده که آمریکا برای 11 سال از سال 2009 میلادی اقدام به جاسوسی سایبری از چین نموده است.

این شرکت می افزاید که موسسات تحقیقاتی، سازمان ها و شرکت های هوانوردی، نهادهای دولتی، شرکت های نفتی و اینترنتی از جمله در شهر پکن و دو استان گوانگ دونگ و جه جیانگ در جنوب و شرق چین هدف این حملات، سرقت ها و جاسوسی های سایبری یک گروه هکر از سازمان سیا آمریکا بوده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چین: آمریکا متهم بزرگ جاسوسی در دنیا ست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین: آمریکا متهم بزرگ جاسوسی در دنیا ست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید