خبرنگاران یکهزار نفر از کادر درمانی علوم پزشکی مازندران کرونا گرفتند

به گزارش وبلاگ سحر وب، ساری - خبرنگاران - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که تا به امروز یکهزار نفر از کادر درمانی - بهداشتی و دیگر کارکنان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا در زیر مجموعه این دانشگاه به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند.

خبرنگاران یکهزار نفر از کادر درمانی علوم پزشکی مازندران کرونا گرفتند

ماندران 2 دانشگاه علوم پزشکی دارد. دانشگاه علوم پزشکی بابل مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، شهرستان بابل را با هفت بیمارستان زیر پوشش دارد.

دکتر سیمین بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ سحر وب دلیل ابتلا این تعداد از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی مازندران به کووید 19 را حضور طولانی مدتشان در بیمارستان ها برای خدمات رسانی به بیماران مبتلا به کووید 19 بیان کرد.

وی اضافه نمود : خروج بعضی از این نیروها از گردونه خدمت رسانی به بیماران ، درگیری سایر نیروهای خط مقدم مقابله با ویروس کرونا را در پیک دوم بیشتر نموده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : قراری گیری طولانی مدت کادر درمانی و بهداشتی و سایر نیروهای پیشتبان در بیمارستان و قرار دریافت در معرض بیماری ، خستگی را برای این نیروها به دنبال دارد که تا حدودی می تواند عاملی برای ایجاد اختلال در خدمات رسانی نیز باشد.

بابایی ضمن دعوت مردم به همکاری در رعایت پروتکل های بهداشتی برای کاهش آمار بیماران مبتلا به کووید 19 بستری در بیمارستان ها ، قدردانی اقتصادی و مادی از نیروهای کادر درمانی ، بهداشتی و حتی نیروهای پشتیبان را راه حل مناسبی برای کاهش آلام ناشی از این بیماری در نیروهای خط مقدم مقابله با کرونا دانست.

افزایش دوره بیماری در پیک دوم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین گفت که با توجه به ارزیابی اپیدیمیولوژیست ها ، بیماران کووید19 در این دوره با پیک بالاتر و ماندگاری بیشتر به مراکز درمانی مراجعه می نمایند.

وی مشکل پیک دوم شیوع ویروس کرونا را نسبت به دوره اول آن عدم برقراری محدودیت ها از جمله تردد ، سفر و سوانح رانندگی و قرارگیری استان مازندران در بین استان های جهانگرد پذیر دانست و اضافه نمود : افزایش بیماران تصادفی و ترومایی در کنار بیماران کرونایی با دوره پیک بالا و ماندگاری بیشتر در بیمارستان نسبت به دوره اول ، با وجود افزایش تجربه کادر درمانی در این مرحله ، خدمات رسانی را برای این نیروها سخت نموده است.

بابایی در خصوص کمبود تخت بیمارستانی و احتمال استفاده از نقاهتگاه ها در استان هم گفت : در شرایط فعلی کمبود تخت بیمارستانی و فضایی برای پذیرش بیماران کووید 19 حداقل تا روزهای اخیر ایجاد نشده ، ولی با افزایش آمار بیماران در روزهای آینده شاید احتیاج به این نقاهتگاه ها نیز ایجاد گردد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با رعایت پروتکل بهداشتی و تمهیدات ستاد استانی مقابله با کرونا ، شرایط استانی به سمت ایجاد و استفاده از نقاهتگاه ها نرود.

ویروس کرونا سی ام بهمن ماه 98 با شناسایی 2 بیمار مبتلا به کووید 19 در بابل در استان مازندران شیوع یافت و پس از حدود 2 ماه فرایند نزولی آمار بیماران، بار دیگر از نیمه اول تیرماه امسال به دلیل آنچه که عادی سازی رفتاری نسبت به ویروس کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور بدون حفاظت فیزیکی در مجامع عمومی از جمله مراسم عزا و عروسی اعلام شد، آمار بیماران کووید 19 در استان مازندران افزایش یافت به طوری که طبق آمار 24 ساعت گذشته در 2 دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل حدود یکهزار و 600 بیمار کووید 19 بستری هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران یکهزار نفر از کادر درمانی علوم پزشکی مازندران کرونا گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یکهزار نفر از کادر درمانی علوم پزشکی مازندران کرونا گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید