مقام آمریکایی: ممکن است مرگ ناشی از کرونا در آمریکا به 200 هزار نفر برسد

به گزارش وبلاگ سحر وب، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا هشدار داد امکان دارد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به میلیون ها نفر برسند و مرگ ناشی از این ویروس نیز به 200 هزار نفر افزایش یابد.

مقام آمریکایی: ممکن است مرگ ناشی از کرونا در آمریکا به 200 هزار نفر برسد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سحر وب، آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا که طی روزهای اخیر همراه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس های خبری روزانه درباره شیوع ویروس کرونا حضور داشت هشدار داد که ممکن است میلیون ها شهفرایند آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شوند.

این مقام آمریکایی همچنین هشدار داد که این امکان وجود دارد که بین 100 هزار تا 200 هزار آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست بدهند.

مدیر موسسه ملی بیماری های عفونی آمریکا در کنفرانس خبری روزانه ترامپ

وی در پیامی توئیتری نوشت: امروز (مردم آمریکا) در حال مرگ هستند و با وجود آنکه می دانند بیمار هستند اما به دلیل نداشتن استطاعت پرداخت هزینه ها، به بیمارسنان نمی فرایند.پیشتر نیز برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و از نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی در توئیتر به مرگ مردم این کشور به دلیل نداشتن هزینه بیمارستان ها اشاره نمود. (جزئیات بیشتر)

این سناتور ایالت ورمونت در ادامه نوشت: این یک رسوایی بین المللی است. ما باید مراقبت درمانی را به یک حق تبدیل کنیم.

بر اساس آخرین آمار، مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به نزدیک 124 هزار نفر رسیده و قربانیان این ویروس در این کشور به 2229 نفر افزایش یافته اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام آمریکایی: ممکن است مرگ ناشی از کرونا در آمریکا به 200 هزار نفر برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: ممکن است مرگ ناشی از کرونا در آمریکا به 200 هزار نفر برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید