احکام محیط زیستی جایگزین حبس صادر گردد

به گزارش وبلاگ سحر وب، رئیس کل دادگستری استان همدان تاکید نمود: نوع مجازات های محیط زیستی از حبس به احکام جایگزین با هدف حفظ محیط زیست تغییر کند.

احکام محیط زیستی جایگزین حبس صادر گردد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محمدرضا عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان همدان اعلام کرد: دانه پاشی و تعلیف وحوش، پاکسازی طبیعت و راستاهای پر رفت و آمد از زباله، درختکاری و امثالهم از مجازات های جایگزین حبس برای جرم های محیط زیستی هستند که می تواند در همراه کردن مجرمان محیط زیستی برای حفظ مناطق طبیعی و انسانی موثر واقع گردد. در راستا پیاده سازی این احکام، حضور مسئولان مربوطه و ارشد، در راستای رساندن نفع عمومی به جامعه در همراه کردن سایر افراد برای انجام اقدامات محیط زیستی تاثیرگذار است.

محسن جعفری نژاد بسطامی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در این دیدار خواهان راه اندازی شعبه ویژه رسیدگی به جرائم زیست محیطی در همدان شد و اضافه کرد: دادگستری و قضات استان همیشه پشتیبان حفظ محیط زیست و انفال در صدور احکام محیط زیستی بوده اند.

جعفری نژاد ادامه داد: احتیاج روزافزون به تطبیق قوانین محیط زیستی با شرایط روز در جامعه احساس می گردد و امیدواریم قوانین جدید تدوین شوند و نیز بازدارندگی کافی در این عرصه داشته باشد.

وی اعلام کرد: حفاظت محیط زیست استان در مرز باریک حمایت از اشتغال و توسعه و حفظ محیط زیست گام برمی دارد و تاکید ما بر پایداری توسعه و توجه ویژه تمامی اقشار و فعالان جامعه به حفظ محیط زیست برای حفظ سرزمین به منظور استفاده نسل های آینده و نسل امروز است.

منبع: همشهری آنلاین

به "احکام محیط زیستی جایگزین حبس صادر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام محیط زیستی جایگزین حبس صادر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید