رضوانی: به عملکردمان در فدراسیون شنا نمره قبولی می دهم، مشکل اصلی شیرجه نداشتن سخت افزار است

به گزارش وبلاگ سحر وب، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفت وگو با خبرنگاران درخصوص سال 98 و برنامه های فدراسیون در سال 99 مطالبی را بیان نموده است.

رضوانی: به عملکردمان در فدراسیون شنا نمره قبولی می دهم، مشکل اصلی شیرجه نداشتن سخت افزار است

به گزارش وبلاگ سحر وب، سال 1398 برای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، علیرغم مسائل اقتصادی و اقتصادی خوب بوده است به طوریکه محسن رضوانی رئیس فدراسیون می گوید با توجه به داشته هایمان عملکرد قابل قبولی در این سال داشته ایم. از تجهیز استخر مجموعه ورزشی آزادی، رکوردشکنی های ملی پوشان شنا و شیرجه و پافشاری برای برگزاری رقابت بین تیم های واترپلو ایران و قزاقستان برای کسب ورودی بازی های المپیک موارد مهمی است که در این فدراسیون رخ داده است.

رضوانی درخصوص عملکرد فدراسیون در سال 98 با خبرنگار ورزشی وبلاگ سحر وب صحبت کرد که در زیر می آید:

کردستان و قزوین استخردار شدند

سال جاری به دلیل تحریم ها، سال سختی برای همه ورزشی ها بویژه شنا بود چون استخرهای شنا برای بخش خصوصی خیلی جذاب است. در مجمع عمومی فدراسیون هم اعضای مجمع از داورزنی معاون سابق ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان درخواست نموده بودند که حداقل یک استخر در اختیار هر استانی قرار گیرد که متاسفانه سال جاری فقط در سه یا چهار هیئت محقق شده است. از طرفی خوشبختانه از زمانیکه دکتر علی نژاد، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان شده است دو استخر در کردستان و قزوین در اختیار هیئت های استانی قرار گرفته است چون مدیرکل شان از هیئت دولت مجوز دریافتد و معاون ورزشی در هیئت دولت مصوب نموده است. این مسئله ای بوده است که با آن دست به گریبان بوده ایم.

پرسپولیس وارد لیگ شد

در رشته واترپلو به دلیل اینکه بعد از سال بازی های آسیایی بودیم و بعد از پیروزیتی که در این بازی ها کسب کرد حال و هوای این رشته متفاوت بود و توانستیم با رایزنی هیئت رئیسه فدراسیون تیم پرسپولیس را در لیگ شنا و واترپلو داشته باشیم، و این یک اتفاق عظیم بود.

سهران رکورد 12 ساله پروانه را شکست

از طرف دیگر شناگران بویژه رده سنی 15 تا 17 سال رکوردهای خوبی را به دست آوردند که دراین میان بهترین رکورد متعلق به متین سهران که تمریناتش را با مربیگری فرد ایرانی در امارات انجام داد رکوردهای خوبی را کسب کرد و توانست در ماده 200 متر پروانه رکورد ایران را بعد از 12 سال جابجا کند. شناگران هم با روش جدیدی تمرینات شان را انجام می دادند که در مجارستان و قبل از اسفندماه بتوانند حمله اول شان را برای کسب سهمیه المپیک نمایند که متاسفانه ویروس کرونا این مشکل را بوجود آورد که نتوانستند به طورکلی در رشته شنا هدف و راهبرد فدراسیون سال جاری این بوده است که شناگران بتوانند در محل سکونت شان با مربی خودشان و تحت نظر مدیر فنی تیم ملی شنا تمرین نمایند که من تشکر ویژه ای از اسکندریون رئیس کمیته فنی شنا دارم و سمیع زاده مدیر تیم های ملی که توانستند کار خیلی خوبی را نهادینه نمایند.

نداشتن سخت افزار مشکل عدیده شیرجه ایران

درباره شیرجه ما مشکل کمیت را همواره به دلیل نداشتن سخت افزار داشتیم که مشکل عدیده این رشته است. با قاطعیت می گویم استخر آزادی تنها جایی است که می توانیم بگوییم امکاناتش استاندارد است. ما توانستیم با رایزنی های انجام شده سینا غلام پور را در شنا تحت نظر مربیان اروپایی به کشور تایلند و حمید کریمی را در شیرجه به یکی از مراکز مهم شیرجه جهان در شهر کازان روسیه اعزام کنیم. قرار بود حمید کریمی در مسابقات انتخابی المپیک در کشور ژاپن شرکت کند که 16 شیرجه رو در این رقابت ها انتخاب می شوند. مجتبی ولی پور هم به شرط اینکه مجوز کمیته فنی را می گرفت قرار بود با هزینه باشگاهش به این مسابقات اعزام گردد. ما این موضوع را با ورزشکارانی مثل مجتبی ولی پور که خصوصی تر جلو می فرایند، گفته ایم اگر سهمیه بازی های المپیک را کسب نمایند کلیه هزینه هایی که خودشان نموده اند را به همراه جوایزی فدراسیون به آنها پرداخت می نماید. اگر ورزشکاری در شیرجه بتواند سهمیه کسب کند قصد دارم خودرو هدیه بدهیم.

سماجت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای برگزاری مسابقه انتخابی المپیک واترپلو

واترپلو بعد از پیروزیتی که در بازی های آسیایی کسب کرد مورد توجه قرار گرفته است اتفاق خوبی که در این شرایط سخت اقتصادی و با رایزنی های انجام شده رخ داد این است که توانستیم دو اعزام به کره جنوبی و سنگاپور داشته باشیم که حتی بلیت هواپیما را از کشور میزبان دریافت کردیم و ملی پوشان توانستند اردوی مشترکی برگزار نمایند و قرار بود قبل از مسابقات انتخابی المپیک به ترکیه اعزام شوند که به دلیل مسائلی که پیش آمد سفرشان لغو شد و متاسفانه در تمرینات ملی پوشان خلل بوجود آمده است. ما منتظریم فدارسیون جهانی تاریخ برگزاری مسابقه بین تیم ایران و قزاقستان را اعلام کند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیون برای برگزاری این رقابت محکم ایستاده اند.

کوشش می کنیم از هفته دوم فروردین ماه در استخر آزادی فقط یکی دو شناگری که در تهران هستند و شانس کسب سهمیه المپیک را دارند بتوانند با فاصله زمانی تمرینات شان را انجام دهند.

راه اندازی بانک اطلاعاتی

اتفاق عظیم دیگری که در کادر اداری افتاد بانک اطلاعاتی بود. تمام کارهای آموزشی ما که یکی از گسترده ترین ها در رشته های مختلف است توسط سایت انجام می گردد و رقمی که برای عضویت در سایت می گیریم برخلاف همه فدراسیون ها 15 هزار تومان است تا بتوانیم جذب خوبی کنیم.

استخر آزادی تجهیز شد

آماده سازی دستگاه تاچ پد استخر آزادی یکی از کارهای مهم فدراسیون بود که توانستیم با پرداخت یک پنجم قیمت از فدراسیون جهانی این کار را انجام دهیم و اتفاق های عظیم دیگری در راه بود که ویروس کرونا مانع آن شد.

وی در ادامه به مهمترین مسائل و اهداف فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اشاره نمود که در پی می آید:

طرح ملی ریشه کنی عدم آشنایی با شنا یکی از اهداف فدراسیون است که با هماهنگی وزارت کشور، وزارت ورزش، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و نهادهای نظامی انجام می دهیم که طرح کشوری خواهد بود.

لیگ متاسفانه به انتها نرسید و هدف فدراسیون این بود که بتواند از داور خارجی استفاده کند امیدوارم این مسئله رقم بخورد.

در سطح بین المللی در مجمع انتخاباتی کشور افغانستان به عنوان نماینده فدراسیون جهانی انتخاب شدم که اتفاق عظیمی بود.

مسابقات رده های سنی در کشور هند برگزار گردید که ملی پوشان در رشته های واترپلو و شیرجه به مدال دست یافتند و در شنا علاوه بر کسب مدال، رکوردشکنی هم کردند.

من اگر به عنوان فردی بی طرف و کارشناس به عملکرد فدراسیون توجه کنم نمره قبولی می دهم. اگرچه صددرصد راضی نبودم اما با داشته هایمان از این عملکرد و نتایجی که کسب شده راضی هستم.

اصفهان نیز پیروز ترین هیئت استانی است و 70 یا 80 درصد بودجه فدراسیون ما پرداخت شده است.

مهمترین هدف ما در سال 99 پیروز شدن در مسابقات قهرمانی آسیا از لحاظ فنی و دریافت سهمیه های بازی های المپیک توکیو و اجرایی کردن طرح ملی توسعه شنا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رضوانی: به عملکردمان در فدراسیون شنا نمره قبولی می دهم، مشکل اصلی شیرجه نداشتن سخت افزار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضوانی: به عملکردمان در فدراسیون شنا نمره قبولی می دهم، مشکل اصلی شیرجه نداشتن سخت افزار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید