از غدیر تا عاشورا؛ کناره گیری از بیعت با امام حسین (ع) و نتایج آن

به تازگی ویدئویی تحت عنوان از غدیر تا عاشورا در فضای مجازی منتشر شده است که کناره گیری برخی اقوام از بیعت با امام حسین (ع) و نتایج آن را به تصویر کشیده است.

از غدیر تا عاشورا؛ کناره گیری از بیعت با امام حسین (ع) و نتایج آن

به گزارش خبرنگار ، واقعه غدیر حادثه ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع به آن نگاه گردد، غدیر تنها نام یک سرزمین نیست، یک تفکر است، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوّت حکایت می کند، غدیر یک سرزمین نیست، چشمه ای است به وسعت تمام عالم، کوثری که تا سرانجام هستی می جوشد و تشنه کامانش را سیراب می کند، غدیر همان اقیانوس بیکران ولایت وامامت است، غدیر نام دیگر شیعه وتشیع است، غدیر نه فقط آرزوی رسول الله صلی الله علیه واله بلکه غایت آمال انبیا وجلوه ای از وجه الله است.

همگان وظیفه دارند تا قیام قیامت پیام غدیر را که پیام ولایت است به یکدیگر برسانند و به خاطر بسپارند، تا مبادا فراموش کنند، چون این فراموشی در طول تاریخ چه ها که نکرده و چه جنایت ها که برپا نکرده! وقتی غدیر فراموش می گردد آنجاست که سقیفه ملعونه تشکیل می گردد، آنجاست که بی شرمی به جایی می رسد که به یگانه دخت رسول، حضرت زهرا سلام الله علی ها بی احترامی می کنند و اوّل مظلوم عالم را به خانه نشینی با فراموشی غدیر است که کربلا رخ داده و خاندان نبوّت به اسارت برده می شوند.

به تازگی کمیک موشنی تحت عنوان از غدیر تا عاشورا در فضای مجازی منتشر شده است که بهانه گیری ها و کناره گیری برخی عقلای اقوام از بیعت با امام حسین علیهم الشلام و نتایج آن را در به تصویر کشیده است. در ادامه می تواند این کمیک موشن را مشاهده کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "از غدیر تا عاشورا؛ کناره گیری از بیعت با امام حسین (ع) و نتایج آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از غدیر تا عاشورا؛ کناره گیری از بیعت با امام حسین (ع) و نتایج آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید