راه اندازی 5 مرکز راهنمایی و جذب نیروی کار ایرانی در 5 کشور جهان

به گزارش وبلاگ سحر وب، مدیر کل راهنمایی نیروی کار با اشاره به راه اندازی 5دفتر خارجی در کشورهای هدف برای اعزام نیروی کار گفت: در 5کشور(استرالیا،کانادا، عمان، ترکیه و دانمارک) دفاترکاریابی خارجی راه اندازی شده است.

راه اندازی 5 مرکز راهنمایی و جذب نیروی کار ایرانی در 5 کشور جهان

محمداکبرنیا، مدیر کل راهنمایی نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار مالی وبلاگ سحر وب ، درباره فعالیت مراکز راهنمایی و حمایت نیروی کار ایرانی در خارج از کشور گفت: در بحث مربوط به بحث دیپلماسی مباحث جدیدی نیست و از قدیم بوده است و گشایشی که به دنبال آن بوده ایم ایجاد نشده است. محدودیت ها همواره به یک نحوی وجود داشته است. همایشی با حضور کاریابی خارجی بنا کردیم، در آنجا بنابر این است که از کاریابی ها به واسطه ارتباط با بخش خصوصی کشورهای مورد هدف که نیرو پذیر هستند بتوانند برنامه های اعزام نیرو را کماکان ادامه دهند حتی به واسطه احتیاج بیشتری که کشورهای اروپایی دارند، این زمینه وجود دارد که حتی افزایش اعزام نیروی کار را هم در آینده نزدیک داشته باشیم.

وی تاکید نمود: این موضوع نوید بخش این است که با این تحرک فعالیت کاریابی ها رونق گیرد. بخش دولتی هم کوشش می نماید تا بستر های لازم را در این زمینه فراهم کند. طی مکاتبه وزارت کار با وزارت امور خارجه و به تبع آن مکاتبه وزارت خارجه با سفارت ایران در این کشورها، صلاحیت و فعالیت این دفاتر مورد تایید قرار گرفته و به همین منظور سفارت خانه های ایران در این کشورها از این مراکز پشتیبانی می نمایند.

اکبرنیا بیان نمود: به همین دلیل بحث حمایت از دفاتر راهنمایی و حمایت نیروی کار ایرانی در خارج را دردستور داریم. تا کنون 5مجوز صادر شده است. فعالیت این دفاتر در چهار کشور استرالیا، کانادا، عمان و ترکیه از حدود یکسال پیش و به تازگی در کشور دانمارک راه اندازی شده است.

مدیر کل راهنمایی نیروی کار و کاریابی ها گفت: این دفاتر با هماهنگی وزارت امور خارجه تأسیس شده است و وزارت امور خارجه نیز در واقع تأییدیه این دفاتر را به سفارتخانه های خود در کشورها اعلام نموده اند که با این دفاتر مساعد نمایند،به همین دلیل زمینه ای ایجاد شده است تا این ها بتوانند در دو بعد در این رابطه وارد شوند تا بتوانند زمینه سازی راحت تری برای اعزام نیروی کار نمایند.

وی گفت: شاغلان ایرانی در خارج از کشور اگر احتیاجمند حمایت یاری باشند برای حل مسائل حقوقی خود می توانند به این دفاتر مراجعه نمایند. جستجوی فرصت های شغلی در این کشورها برای کاریابی های بین المللی در ایران یکی از وظایف این دفاتر است.

منبع: تسنیم

به "راه اندازی 5 مرکز راهنمایی و جذب نیروی کار ایرانی در 5 کشور جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی 5 مرکز راهنمایی و جذب نیروی کار ایرانی در 5 کشور جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید