روسیه یک کشتی نجات به خلیج فارس اعزام کرد

به گزارش وبلاگ سحر وب، یک کشتی نجات از ترکیب ناوگان دریای سیاه روسیه برای نخستین بار راهی خلیج فارس شده تا تیم ناوگان نظامی-دریایی این کشور در رقابت های بین المللی غواصی در چارچوب مسابقات بین المللی ارتش های دنیا در آبهای ساحلی ایران را همراهی کند.

روسیه یک کشتی نجات به خلیج فارس اعزام کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سحر وب به نقل از خبرگزاری نووستی، دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه امروز (چهارشنبه) خاطرنشان کرد برای نخستین بار کشتی نجات این ناوگان از بندر نوواراسیسک به خلیج فارس اعزام شده است.

بر اساس این اطلاعات، کشتی نجات پروفسور نیکلای مورو از ترکیب کشتی های نجات و پشتیبانی ناوگان نظامی-دریایی روسیه در دریای سیاه از بندر نوواراسیسک راهی خلیج فارس شده است. این نخستین بار در طول تاریخ است که یک کشتی ناوگان دریای سیاه در چنین طرحی در محدوده جغرافیایی دوردست حاضر می شود.

در دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه یادآوری شده این کشتی نجات برای تامین حمایت و پشتیبانی از تیم ناوگان دریایی روسیه در رقابت های بین المللی غواصی تحت عنوان عمق-2019 در آب های بین المللی در چارچوب مسابقات بین المللی ارتش های دنیا که در ماه آگوست (اواخر مرداد ماه) در آبهای ساحلی ایران برگزار می گردد، به این منطقه اعزام شده است.

خدمه این کشتی در حال حاضر خود را برای عبور از تنگه بسفر و داردانل در دریای سیاه آماده می نمایند. این کشتی روسی برای رسیدن به مقصد 20 شبانه روز در راه است و در راستا خود از شش دریا، سه تنگه، چهار خلیج و کانال سوئز عبور خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه یک کشتی نجات به خلیج فارس اعزام کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه یک کشتی نجات به خلیج فارس اعزام کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید