ساخت باریک ترین ساختمان بیروت به خاطر دشمنی دو برادر

وب سایت 1پزشک - علیرضا مجیدی: بسیاری از شهر های بزرگ دنیا، بسیار پرجمعیت هستند و چگالی جمعیتی زیادی دارند. طبعا قیمت زمین هم در این شهرها، سر به فلک می کشد. برای همین بسیاری از مالکان زمین، سعی می کنند بیشترین بهره را از زمین های خود ببرند و در کمترین مساحت، بیشترین عمودسازی را انجام بدهند و سود ببرند.

ساخت باریک ترین ساختمان بیروت به خاطر دشمنی دو برادر

این امر منجر به ساخته شدن بنا های عجیبی هم در شهر ها می شود، ساختمان هایی با نسبت طول و عرض نامتناسب یا شکل به کلی نامنظم.

یکی از این موارد عجیب، در بیروت در دهه 1950 رخ داد. دو برادر نتوانستند بر سر شیوه استفاده از دارایی ها که ارثیه شان بود، به توافق برسند. متاسفانه دست اندازی پروژه های شهری به زمین آن ها که نزدیک جاده بود، وضعیت را وخیم تر کرد.

یکی از برادر ها از زمین خود استفاده کرد و ساختمانی ساخت که با توجه به منظره ای که از دریا داشت، پیش بینی می شد که ارزش زیادی پیدا کند، اما به نظر می رسید که زمین برادر دیگر برای ساخت و ساز مناسب نباشد.

اما این برادر که احساس می کرد در حقش جفا شده است، در همین زمین، ساختمانی عجیب ساخت. ساختمانی که در باریک ترین قسمت اش 60 سانتیمتر است و بیشترین پهنای آن در حد 4 متر است.

هدف این برادر بیشتر کور کردن منظره ساختمان برادر از دریا بود و به این ترتیب، ارزش ساختمان برادرش افت بسیار زیادی پیدا کرد.

این ساختمان به زودی تبدیل به نماد دشمنی خانوادگی شد و شهرت اش در همه جای شهر پیچید. اما بعد از مدتی از این ساختمان برای پناه دادن به پناهجویان و آوارگان جنگ استفاده شد. البته بر اساس قوانین جدید لبنان ساخت خانه ای مسکونی با این ابعاد و مساحت، غیرقانونی است.

منبع: برترین ها

به "ساخت باریک ترین ساختمان بیروت به خاطر دشمنی دو برادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت باریک ترین ساختمان بیروت به خاطر دشمنی دو برادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید