قیمتِ بالای خودرو با هیچ منطقی سازگار نیست

به گزارش وبلاگ سحر وب، خبرنگاران/اصفهان امام جمعه موقت اصفهان گفت: وقتی می گوییم تولید رونق پیدا کند، باید از بی عدالتی جلوگیری شود که یکی از مصادیق آن ساماندهی بازار خودرو است.

قیمتِ بالای خودرو با هیچ منطقی سازگار نیست

محمدتقی رهبر در گفت وگو با وبلاگ سحر وب در پاسخ به این سؤال که اولویت های قوای سه گانه در این برهه از زمان باید چه باشد؟ اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون همدلی خوبی میان قوای سه گانه وجود دارد و این قوا باید تلاش کنند وحدت و انسجام ملی را تقویت کنند تا کشمکش های جناحی رخ ندهد و وحدت ملی حفظ شود. امیدواریم مجلس جدید هم همکاری خوبی با دیگر قوا برای تحقق وحدت ملی داشته باشد.

وی اضافه نمود: دستگاه قضایی هم به خوبی با مفسدان اقتصادی برخورد کرده و به همین دلیل مردم امیدوار شده اند که برخورد با مفاسد اقتصادی جدی است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه قوای سه گانه باید تلاش جدی برای برقراری عدالت اجتماعی در جامعه کنند، گفت: عدالت اجتماعی به این معنا است که مواهب کشور میان همگان به درستی تقسیم شود. نباید این گونه باشد که یک قشر تحت فشار شدید اقتصادی باشد و یک قشر دیگر هم در رفاه کامل زندگی و حقوق های کلان دریافت کنند.

رهبر شرح داد: سومین موضوع مهم این است که قوای سه گانه در برابر بیگانگان یک صدا و موضع واحد داشته باشند و در برابر دشمن هیچ تزلزلی از خود نشان ندهند و انسجام ملی داشته باشند.

وی ادامه داد: قوای سه گانه با همکاری دستگاه های تولیدی و صنعتی باید شعار سال که جهش تولید است را محقق کنند. برای مثال در اصفهان واحدهای تولیدی بسیاری تعطیل شده است. بنابراین باید از ظرفیت و توان داخلی به نحو احسن استفاده کرد تا مشکل بیکاری هم تا حد زیادی مرتفع شود.

امام جمعه موقت اصفهان، گفت: رسیدگی به مستمندان نیز باید جدی گرفته شود که خوشبختانه مردم نوع دوست ایران با همدلی مثال زدنی به یاری آسیب دیدگان در زمان شیوع ویروس کرونا شتافتند. رفتار مردم ما در دنیا درخشیده و این بخشندگی باید افزون تر شود.

رهبر گفت: قیمت لجام گسیخته خودرو به یک مشکل اساسی برای مردم تبدیل شده است. چگونه نمی توانیم یک نرخ تعیین برای خودرو بگذاریم، این یک ضعف است. برخی از مردم که هنوز منزل مسکونی ندارند حداقل باید خودرو داشته باشند. قیمت بالای خودرو بی عدالتی است و هیچ معنی ندارد که قیمت یک خودروی 20 میلیونی به 90 میلیون تومان افزایش یابد. قیمتِ بالای خودرو با هیچ منطقی سازگار نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمتِ بالای خودرو با هیچ منطقی سازگار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمتِ بالای خودرو با هیچ منطقی سازگار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید