هزاران کشاورز معترض در آلمان با تراکتور راهی شهرها شدند

به گزارش وبلاگ سحر وب، هزاران کشاورز آلمانی در اعتراض به سیاست های جدید کشاورزی و محیط زیستی دولت آلمان دست به تظاهرات زدند. آنها برای جلب توجه افکار عمومی با تراکتور راهی مراکز شهرهای آلمان شدند.

هزاران کشاورز معترض در آلمان با تراکتور راهی شهرها شدند

به گزارش دویچه وله، آنسگار بکر کشاورز است. خانواده او از سه نسل پیش مزرعه ای در جنوب یکی از شهرهای کوچک اطراف بن دارد. بکر در حال حاضر این مزرعه را با 60 رأس گاو و 700 رأس خوک اداره می نماید.

او که برای شرکت در تظاهرات کشاورزان با تراکتور راهی شهر بن شده به خبرنگار شبکه رادیو و تلویزیون WDR می گوید: من کاری را آغاز کردم که برایم لذت بخش بود و دوستش داشتم. اما حال نمی دانم که اصلأ این کار آینده ای دارد یا نه.

کشاورزان آلمانی به سیاست های کشاورزی دولت معترض هستند. آنها سه شنبه 30 مهر (22 اکتبر) با تراکتورهای شان راهی 17 شهر آلمان شدند تا افکار عمومی را متوجه اعتراض خود نمایند.

بزرگترین گردهم آیی اعتراضی آنها در شهر بن بود، جایی که وزارت کشاروزی آلمان در آن مستقر است. برنامه ریزان این حرکت اعتراضی می گویند ده ها هزار کشاورز برای شرکت در تظاهرات روز سه شنبه اعلام آمادگی نموده بودند. بیشتر آنها برنامه حرکت اعتراضی خود را در شبکه های اجتماعی سازمان دهی نموده اند.

کشاورزان آلمانی به طرح جدید وزرای کشاورزی و محیط زیست برای محدود کردن مصرف کودهای نابود نماینده علف های هرز و افزایش بودجه فعالیت های محیط زیستی و مقابله با تغییرات آب و هوایی اعتراض دارند.

این طرح از جمله شامل افزدون برچسبی بر فرآورده های حیوانی است که نشان می دهد دام در چه شرایطی رشد نموده است. برنامه ای هم برای حفاظت از حشرات، از جمله زنبورهای عسل، در نظر گرفته شده است.

حال کشاورزان می گویند این طرح ها به مزرعه داران سنتی فشار می آورد و ضرر آنها بیشتر از منفعت آنهاست. آنها می گویند طرح وزرای کشاورزی و محیط زیست موجب تبعیض و بدرفتاری با کشاورزان است چون آنها را مسئول آلودگی محیط زیست و آزار حیوانات می داند.

سازمان های محیط زیستی به طور مرتب از کشاورزان انتقاد می نمایند و می گویند آنها چشم خود را روی مسائل زیست محیطی، از جمله مرگ زنبورهای عسل یا افزایش میزان نیترات در آب، بسته اند و برای کاهش این مسائل همکاری نمی نمایند.

اما بسیاری از مردم آلمان با کشاورزان و مزرعه داران سنتی تفاهم دارند. نه تنها کمبود بارش باران در دو سال اخیر بلکه افزایش عرضه فرآورده های حیوانی در اتحادیه اروپا هم موجب کاهش قیمت محصولات کشاورزان شده و زندگی را بر بسیاری از آنها سخت نموده است.

شمار کسانی که از مزرعه داران محلی− با وجود بالاتر بودن نرخ بعضی محصولات- خرید می نمایند، در آلمان رو به افزایش است. اغلب شهروندان 17 شهری که روز سه شنبه شاهد تظاهرات کشاورزان بودند هم با اعتراض آنها تفاهم داشتند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هزاران کشاورز معترض در آلمان با تراکتور راهی شهرها شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران کشاورز معترض در آلمان با تراکتور راهی شهرها شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید