پورابراهیمی: مجلس قرار نیست بودجه دوسالانه تصویب کند

یک عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارائه بودجه دوسالانه به معنی تصویب دو ساله بودجه نیست، تاکید نمود که این اقدام چیزی شبیه ارائه پیوست گزارش است و صرفا هدف گذاریست ولی قرار نیست به تصویب مجلس برسد.

پورابراهیمی: مجلس قرار نیست بودجه دوسالانه تصویب کند

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: دوسالانه شدن بودجه یاری می نماید که جهت هدف را بهتر شناسایی کنیم، این چارچوب خوبی است اما طبق قانون اساسی بودجه سالانه است و مصوبه مجلس هم یک ساله خواهد بود.

این عضو کمیسیون مالی مجلس اضافه نمود: با ارائه بودجه دوسالانه می گردد جهتی را برای دوره زمانی دو ساله در نظر گرفت که با توجه به اینکه دولت در عرض 2 سال برنامه اش تمام می گردد و هدف گذاری مشخصی داشته، بتوان هماهنگی بین مجلس و دولت را بهتر انجام داد.

نماینده مردم کرمان در مجلس اضافه نمود: سال جاری سال آخر مجلس است و دولت هم یک سال و نیم دیگر تمام می گردد، در این شرایط می گردد هدف بهتری را فراهم کرد تا اهداف یک سال را با سال بعد هم سنخ کنیم. این شرایطی را ایجاد می نماید که تصویر بهتری از فضای تصمیم گیری در بودجه فراهم گردد ولی اینکه بودجه را دوساله تصویب کنیم چنین چیزی نیست.

پورابراهیمی اعلام نمود: در واقع دولت گزارشی می دهد که بر اساس سال 99 و 1400 می خواهم به این شکل عمل کنم، این چیزی شبیه پیوست گزارش است که صرفا هدف گذاریست ولی قرار نیست به تصویب مجلس برسد، البته کار ارزشمندی است و اگر دولت پای تعهداتش بماند و چارچوبی را با مجلس ببندد که سال بعد هم بودجه را در همان قالب بیاورد، خوب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پورابراهیمی: مجلس قرار نیست بودجه دوسالانه تصویب کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورابراهیمی: مجلس قرار نیست بودجه دوسالانه تصویب کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید