پیاز در شیراز گران شد

به گزارش وبلاگ سحر وب، در پی وقوع سیل قیمت هر کیلو پیاز در شیراز به 10 تا 12 هزار تومان رسید.

پیاز در شیراز گران شد

به گزارش وبلاگ سحر وب آنلاین به نقل از فارس، رئیس اتحادیه میوه و تره بار شیراز با اشاره به علت افزایش جهشی قیمت پیاز در بازار شیراز، استان فارس گفت: به دلیل وقوع سیل در مناطق جنوبی همچون بندرعباس، دچار کمبود پیاز در بازار میوه و تره بار شیراز شده ایم.

جواد عدلو اضافه نمود: پیاز نو در بازار شیراز در حال حاضر از تبریز تأمین می گردد که مقدار آن اندک است و این کمبود سبب افزایش قیمت شده است.

وی با اشاره به قیمت فعلی هر کیلو پیاز در بازار میوه و تره بار در شیراز گفت: در حال حاضر، پیاز باقیمت 10 تا 12 هزار تومان عرضه می گردد.

عدلو اضافه نمود: پیش از این قیمت هر کیلو پیاز، 4 هزار تومان بود و در پی فروکش کردن سیل در مناطق جنوبی و برطرف کمبود این محصول، قیمت کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به شرایط مناسب برای کشت پیاز گفت: کشت پیاز به آب وهوای گرم، احتیاج دارد و در بسیاری از نواحی فارس در فصل تابستان این محصول کشت و برداشت می گردد.

عدلو اضافه نمود: در لارستان نیز که آب وهوای گرم دارد به علت بارش های اخیر، امکان برداشت محصول پیاز ممکن نیست که این شرایط نیز بر کمبود پیاز در بازار شیراز و افزایش قیمت جهشی تأثیر گذاشته است.

رئیس اتحادیه صنف میوه و تره بار شیراز با اشاره به متعادل شدن قیمت این محصول ضروری گفت: امیدواریم که با خشک شدن اراضی زیر کشت پیاز در مناطق جنوبی، به زودی امکان برداشت، میسر گردد و قیمت به حالت قبل بازگردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیاز در شیراز گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاز در شیراز گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید