کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها

به گزارش وبلاگ سحر وب، یکی از جلوه های زیبای طبیعت را می توان در کوه وتووارا یافت، که به دلیل ویژگی های خاص سنگ ها و صخره هایش به یک منطقه زیبا و خارق العاده تبدیل شده است. در این مطلب به آنالیز ویژگی ها و نحوه ایجاد این مناظر زیبا می پردازیم.

کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها

کوه وتووارا در 20 کیلومتری جنوب شرقی روستای سوکاجاروی (Sukkajärvi)، در غرب تپه های کارلیای روسیه واقع شده است. قبلا این منطقه با لایه ضخیمی از یخ پوشیده شده بود که ضخامت آن به چندین کیلومتر می رسید. حدود 10 هزار سال قبل وقتی این یخ ها آب شد، از پشت آن منظره ای پر از سنگ های ریز و درشت نمایان شد که صخره های آن ویژگی های عجیبی داشت. یکی از عجیب ترین ویژگی های کوه وتووارا تعادل سنگ های آن است، به این شکل که چند سنگ کوچک تکیه گاه یک تخته سنگ بزرگ هستند و تعادل آن را حفظ می نمایند.

از دیگر ویژگی های جالب این سنگ ها می توان به پلکانی بودن برخی از آن ها اشاره نمود. صخره ها شبیه پلکان کنار یکدیگر قرار گرفته اند و برخی دیگر به قسمت های مساوی تقسیم شده اند. وزش بادهای مداوم، درختان کوتاه قامتی که در خاک کم عمق و در برخی جاها باتلاقی، در حال رشد هستند و صاعقه هایی که باعث آتش سوزی می شوند، همه و همه ویژگی خاصی را به این منطقه بخشیده که با سایر قسمت های منطقه کارلیا کاملا متفاوت است.

یخچال های طبیعی این ویژگی های جالب را در این سنگ ها پدید آورده و سنگ ها را در مکان ها و موقعیت های غیر معمول قرار داده است. برخی از مردم هنوز هم بر این باور هستند که دست بشر این سنگ ها را به این شکل درآورده است. نظریه های دیگری نیز در این رابطه وجود دارد. مردم بومی سامی، این مکان را مقدس می شمارند و این تخته سنگ ها را سیدز نامیده و می پرستند.

منبع: الی گشت

به "کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه وتووارا با چیدمانی اعجاب انگیز از سنگها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید