اتهام ترامپ علیه اون، از شلیک موشک ها شاد نیستم!

به گزارش وبلاگ سحر وب، ایسنا نوشت: پس از آنکه خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که رهبر این کشور ناظر بر آزمایش یک موشک انداز بسیار بزرگ بوده است، دونالد ترامپ تاکید نمود از این شلیک ها شاد نیست.

اتهام ترامپ علیه اون، از شلیک موشک ها شاد نیستم!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که برای شرکت در نشست گروه هفت به فرانسه رفته است، تحرکات موشکی اخیر کره شمالی را کم اهمیت دانست. او با اشاره به توافقی میان دو رهبر که شلیک موشک های بالستیک دوربرد را منع می نماید، گفت: از این موضوع شادمان نیستم اما خب او این توافق را نقض نکرده است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: من درباره موشک های بالستیک دوربرد صحبت کردم و اینکه او نباید چنین کاری کند و او هم چنین کاری نکرده است. او موشک های کوتاه برد شلیک کرد که موشک های بسیار استانداردتری هستند و خیلی ها از این موشک ها آزمایش می نمایند و فقط او نیست. ما در دنیا موشکی هستیم، چه خوشتان بیاید چه نه.

با این حال شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نظر دیگری دارد. او می گوید آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی نقض آشکار قوانین سازمان ملل متحد است و عمیقا مایه تاسف است.

ترامپ سرمایه سیاسی هنگفتی روی دیپلماسی شخصی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی گذشته است که تاکنون کوشش برای متقاعد کردن او برای کنار گذاشتن زرادخانه تسلیحات هسته ای ناکام مانده است. آزمایش های موشکی اخیر می تواند از سرگیری مذاکرات کره شمالی و آمریکا را دشوارتر کند.

پس از پرتاب های آزمایشی موفقیت آمیز روز شنبه، کیم جونگ اون گفت 24 اوت یک روز خوب فراموش نشدنی است. ترامپ پیشتر هم آزمایش های پیونگ یانگ را کم اهمیت دانسته و تاکید داشته است که روابط شخصی او با کیم جونگ اون همچنان ایده آل مانده است.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "اتهام ترامپ علیه اون، از شلیک موشک ها شاد نیستم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام ترامپ علیه اون، از شلیک موشک ها شاد نیستم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید