از فدراسیون فوتبال طلب دارم، درباره اسکوچیچ نمی توانم پیشگویی کنم

به گزارش وبلاگ سحر وب، وحید هاشمیان درباره وضعیتش در تیم ملی فوتبال ایران و اینکه آیا به همکاری با این تیم ادامه می دهد، گفت: قبل از صحبت درباره تیم ملی، از پزشکان، پرستاران و نیروهایی که برای مبارزه با کرونا دیده نمی شوند تشکر می کنم. به خانواده هایی که عزیزانشان را نزدیک عید به خاطر این بیماری از دست دادند، تسلیت می گویم.

از فدراسیون فوتبال طلب دارم، درباره اسکوچیچ نمی توانم پیشگویی کنم

وی افزود: برای تیم ملی هم باید بگویم تقریبا از 9 ماه پیش که فدراسیون و ویلموتس از من دعوت به همکاری کردند، کار را شروع کردم. بسیار شادم و شاد بودم که در تیم ملی حضور داشتم. کار کردن در باشگاه تعهد کاری و قرارداد اقتصادی است ولی قرارداد با تیم ملی قلبی و معنوی است. پیروز کردن تیم ملی می تواند باعث شادی بسکمک از مردم ایران و غرور کشور شود. به همین خاطر کار کردن در تیم ملی را دوست داشتم و دوست دارم.

مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در گذشته از تیم های لیگ برتر پیشنهادات خوبی داشتم. تیم جوانان در زمان ریاست مهدی تاج هم پیشنهاد شد که قبول نکردم. اما در این مقطع احساس کردم تیم ملی جایگاهی است که می توانم تجربه بیش از یک دهه بازی در بوندس لیگا بعد از دریافت مدارک معتبر مربیگری در آلمان را به جوانان کشورم بدهم. همانطور که می دانید مسائل حاشیه ای برای پول ویلموتس ایجاد شد و باعث شد به تیم ملی لطمه بزند و در نهایت منجر به جدایی این مربی شد.

هاشمیان درباره پرداخت 2 میلیون یورو به ویلموتس و اینکه خودش پولی نگرفت، تاکید کرد: نمی خواستم این موضوع را مطرح کنم. از طرف فدراسیون هم چیزی اعلام نشد. فقط گفتند پول تمام اعضای کادر فنی به یورو پرداخت شد. در صورتی که قرارداد من با فدراسیون به ریال بود. الان 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته ام. شاید از فدراسیون بابت وسایلی هم که خریدم طلب دارم. اما شرایط اقتصادی کشور را درک می کنم. به خاطر علاقه به تیم ملی کشورم صحبتی درباره حقوقم نداشتم. همانطور که به مربی خارجی اهمیت می دهند باید به مربی داخلی و مربیان پایه اهمیت بدهند. یک مقدار از پول ایران در فیفا وجود دارد که به خاطر تحریم ها قابل برداشت نیست. چون بحث اقتصادی و توانایی پولی بحثی نیست که من در آن دخالت کنم.

وی در مورد قرارداد پایین مربیان ایرانی در مقایسه با مربیان خارجی شرح داد: وقتی توانایی پرداخت پول چه در رده باشگاهی چه در رده تیم ملی به مربی خارجی را نداریم این مربیان که به قوانین بین المللی و حرفه ای عادت دارند بعد از مدتی کارشان را رها می کنند و می فرایند. اگر دنبال مربی خارجی هستیم باید ببینیم می توانیم پولش را بدهیم یا می خواهیم به گردن مدیران بعدی اندازیم. مدیریت در این شرایط خیلی نقش دارد. به نظرم در این شرایط استخدام مربی گران قیمت سخت است.

مربی تیم ملی که با برنامه سلام صبح بخیر مصاحبه می کرد در مورد قرارداد 3 میلیون یورویی ویلموتس با ایران اظهار کرد: اطلاعی در مورد قراردادها ندارم. تنها جایی که می رفتم و می آمدم مرکز ملی فوتبال بود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا در تیم ملی می ماند یا خیر؟ گفت: طبیعی است که هر مربی دوست دارد کادر فنی خودش را بیاورد. بعد از اتفاقاتی که رخ داد، سرمربی جدید تیم ملی انتخاب شد. بعد از آن هم فدراسیون و هم اسکوچیچ دوست داشتند همکاری را ادامه بدهیم. ولی من هم شرایطی برای ادامه همکاری دارم. اگر بدانم می توانم به تیم ملی کمک کنم قطعا می مانم. اگر هم نتوانم، فوتبال ما آنقدر نفر دارد که می توانند به تیم ملی کمک کنند. این، موضوع نگران کننده ای نیست. چندین روزنامه و سایت خیلی نگران کمک مربی دوم تیم ملی هستند در صورتی که به همان اندازه نگران شرایط فدراسیون و ریاست فدراسیون نیستند. اگر قسمت باشد آدم های خوب در فوتبال زیاد هستند و من می مانم و به کارم ادامه می دهم.

هاشمیان یادآور شد: بعد از شیوع بیماری کرونا، برنامه های تیم ملی و لیگ تغییر یافت و تعیین نیست تیم ملی چه زمانی بازی می کند. اینها در آینده من هم تاثیر دارد.

مربی تیم ملی در پاسخ به این سئوال که آیا اسکوچیچ پیروز می شود؟ گفت: نمی توانم پیشگویی کنم. کسی فکر نمی کرد ویلموتس در دور اول با تیم ملی پیروز نباشد. فوتبال جای پیش بینی نیست. کسانی که مربی را انتخاب کردند حتما اطلاعاتی بیشتر از من دارند. باید از آنها سئوال کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "از فدراسیون فوتبال طلب دارم، درباره اسکوچیچ نمی توانم پیشگویی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از فدراسیون فوتبال طلب دارم، درباره اسکوچیچ نمی توانم پیشگویی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید