بایدن: ترامپ عامل مشترک تمامی بحران های کنونی آمریکا است

به گزارش وبلاگ سحر وب، نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با اشاره به تمامی بحران هایی که این کشور هم اکنون با آن روبرو است گفت که ترامپ عامل مشترک تمامی این بحران هاست.

بایدن: ترامپ عامل مشترک تمامی بحران های کنونی آمریکا است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ سحر وب، جو بایدن نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی در توئیتر به بحران هایی که این کشور در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ با آن روبرو شده، اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: ما تحت (ریاست جمهوری) دونالد ترامپ با بحران های زیادی روبرو هستیم. کووید (کرونا)، فروپاشی اقتصادی، خشونت بی دلیل پلیس، جسور کردن ملی گرایان سفیدپوست و کاهش یافتن اعتقاد به آینده درخشان آمریکا.

بایدن در ادامه این پیام توئیتری نوشت که عامل مشترک تمامی این بحران ها رئیس جمهوری است که اوضاع را بدتر و نه بهتر می کند.

نامزد دموکرات ها در پیام توئیتری دیگری نیز نوشت: آیا در صورت انتخاب مجدد ترامپ، کسی اعتقاد دارد که خشونت ها در آمریکا کمتر خواهد بود؟

همچنین بر اساس متن سخنرانی بایدن در شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا که توسط کارزار انتخاباتی وی منتشر شده، بایدن معتقد است که ترامپ ضعیف باعث برانگیختن خشونت ها در شهرهای آمریکاست.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام افسر پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا در قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا از طریق فشردن زانو بر روی گردنش به مدت 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر نیز گسترش یافت و تا به امروز نیز ادامه داشته است.

در حالی که اعتراضات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس علیه رنگین پوستان همچنان در پورتلندو دیگر شهرهای آمریکا ادامه داشت، روز دوشنبه هفته گذشته ویدئویی در شبکه های اجتماعی قرار گرفت که در آن هنگامی که جیکوب بلیک جوان 29 ساله غیرمسلح سیاهپوست آمریکایی به سمت خودروی خود در حال حرکت بود، دو افسر پلیس او را دنبال می کنند و به محض آنکه درب خودرو را باز می کند، یکی از افسران پلیس شروع به تیراندازی به وی می کند. این شهروند سیاه پوست آمریکایی نیز بر اثر خشونت پلیس فلج شد تا شهر کنوشا در ایالت ویسکانسین به صحنه دور تازه اعتراضات تبدیل شود.

اعتراضات در شهر کنوشا در حالی تشدید می یابد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علی رغم هشدارهای مقامات محلی، گفت به شهر کنوشا سفر خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بایدن: ترامپ عامل مشترک تمامی بحران های کنونی آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: ترامپ عامل مشترک تمامی بحران های کنونی آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید