ترامپ ورود مقام های ایران و بستگان آنها به آمریکا را ممنوع نمود

رئیس جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی بامداد پنجشنبه ورود مقام های ارشد حکومت ایران به آمریکا به عنوان مهاجر یا برای اهداف غیرمهاجرتی را تعلیق کرد.

ترامپ ورود مقام های ایران و بستگان آنها به آمریکا را ممنوع نمود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی بامداد پنجشنبه ورود مقام های ارشد حکومت ایران به آمریکا به عنوان مهاجر یا برای اهداف غیرمهاجرتی را تعلیق کرد.

ترامپ در این فرمان اجرایی بعد از تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران گفته است: من تعلیق ورود مقام های ارشد حکومت ایران و اعضای خانواده درجه یک آنها به آمریکا به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر را اقدامی در راستای منافع ایالات متحده آمریکا تشخیص می دهم.

در این فرمان اجرایی همچنین آمده است: اینجانب به موجب این فرمان، ورود مهاجرتی و غیرمهاجرتی اشخاص تعیین شده در بند 1 این اعلانیه را برای منافع ایالات متحده مضر می دانم و ورود این افراد به آمریکا بایستی مشمول محدودیت ها و استثنائاتی باشد.

در بند 1 این اعلانیه آمده است: بدین وسیله، ورود اشخاص زیر به آمریکا به عنوان مهاجر یا غیرمهاجر تعلیق می گردد: الف) مقام های ارشد حکومت ایران و ب) اعضای درجه 1 خانواده های مقام های ارشد حکومت ایران

در بند 4 این فرمان، افرادی که این ممنوعیت ها و محدودیت ها شامل حال آنها نمی گردد توضیح داده شده اند.

طبق این بند، این فراد عبارتند از: الف) تمامی افرادی که به صورت قانونی مقیم دائمی ایالات متحده هستند؛ ب) تمامی افرادی که ایالات متحده به آنها پناهندگی اعطا نموده است یا تمامی پناهندگانی که برای ورود به ایالات متحده پذیرفته شده اند و ج) هر فردی که وزیر خارجه آمریکا تشخیص دهد ورود او به آمریکا تناقضی با منافع ایالات متحده ندارد.

دولت آمریکا گفته که این دستورالعمل، تا زمانی که وزارت خارجه وجود آن را لازم تشخیص دهد لازم الاجرا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ ورود مقام های ایران و بستگان آنها به آمریکا را ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ورود مقام های ایران و بستگان آنها به آمریکا را ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید