معین اولویت های اجرایی صندوق رفاه در امسال، وام مسکن دانشجویی افزایش نمی یابد

به گزارش وبلاگ سحر وب، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، منابع مالی صندوق در شرایط فعلی را محدود توصیف کرد و گفت: در شرایط مالی فعلی کوشش می کنیم برنامه هایی که برای دانشجویان اولویت بیشتری دارند را اجرایی کنیم.

معین اولویت های اجرایی صندوق رفاه در امسال، وام مسکن دانشجویی افزایش نمی یابد

دکتر ناصر مطیعی در گفت وگو با وبلاگ سحر وب ضمن بیان این مطلب به جزییات طرح افزایشی وام مسکن دانشجویان متاهل در مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و اضافه نمود: وام مسکن دانشجویان اعم از دانشجویان متاهل و مجرد در امسال افزایشی نداشته است و فقط توانستیم دو نوع وام شهریه و ضروری را افزایش بدهیم.

وی در ادامه در مورد بیمه بازنشستگی دانشجویان دکتری نیز توضیح داد: اجرایی کردن این برنامه ها به دلیل بار مالی بالا در شرایط فعلی که با محدودیت های اعتباری روبرو هستیم، امکان پذیر نیست.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطر نشان کرد: ما باید بپذیریم که شرایط فعلی کشور بسیار خاص است و صادرات نفت به دلیل تحریم های موجود با محدودیت هایی روبرو است. ضمن اینکه شرایط مالی کشور در بخش های صنعت و کشاورزی به دلیل بالا بودن نرخ مواد خام، اولیه و حتی واردات تجهیزات مناسب نیست. لذا ظرفیت مالی دولت تحت تاثیر این موارد قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در شرایط فعلی کشور اگر بتوانیم خدمات رفاهی و دانشجویی سال گذشته به دانشجویان را با کیفیت بالا ارائه بدهیم، موثرتر از این است که خود را درگیر طرح های جدید و متنوع کنیم که در نهایت ناتمام بمانند.

دکتر مطیعی تاکید نمود: ما در صندوق رفاه دانشجویان کوشش می کنیم به جای اینکه در عرصه های متنوع خدمات دهی وارد شویم، چند برنامه اولویت دار را مشخص کنیم که نتیجه خوب و تاثیرگذاری برای دانشجویان در پی داشته باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در انتها با تاکید بر این که تاکنون 25 درصد بودجه این صندوق با احتساب طرح های سازمان برنامه و بودجه تامین شده است، گفت: در کل میزان مطالبات صندوق رفاه دانشجویان از سازمان برنامه و بودجه و همچنین درآمدهای حاصل از سایر مطالبات حدود 661 میلیارد تومان است که البته تاکنون حدود 25 درصد بودجه صندوق اختصاص یافته است.

به گزارش وبلاگ سحر وب، سال گذشته صندوق رفاه دانشجویان پیشنهادی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه داد تا بر اساس آن میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان متأهل در تهران تا 70 میلیون تومان، در کلان شهرها تا 50 میلیون و سایر شهرها تا 30 میلیون افزایش یابد که این پیشنهاد در کمیسیون فرهنگی تصویب شده و به کمیسیون تلفیق مجلس رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "معین اولویت های اجرایی صندوق رفاه در امسال، وام مسکن دانشجویی افزایش نمی یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین اولویت های اجرایی صندوق رفاه در امسال، وام مسکن دانشجویی افزایش نمی یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید