جذب نیروهای توانمند، دغدغه شرکت های دانش بنیان

به گزارش وبلاگ سحر وب، رویداد علمی بین رشته ای IEC به همت دانشجویان دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی شریف با هدف تسهیل فرآیند جذب نیروی با کیفیت برای شرکت های دانش بنیان به وسیله شناسایی توانمندی های آن ها در یک چالش واقعی طراحی و برگزار می گردد.

جذب نیروهای توانمند، دغدغه شرکت های دانش بنیان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ سحر وب، یکی از دغدغه های اصلی شرکت های دانش بنیان جذب نیروهای توانمند و ارزیابی آن ها قبل از استخدام است. بسیاری از شرکت ها به دلیل عدم توفیق در پیدا کردن نیروهای مناسب خود ناچار به پرداخت هزینه های بعدی و پایین آمدن سطح کیفی محصول خود می شوند.

یک سیستم ارزیابی مناسب با گزینش بهتر نیروها به پیشگیری از این مسائل یاری شایانی می نماید. همچنین آشنایی دانشجویان با شرکت ها باعث افزایش تمایل آن ها برای همکاری آینده با شرکت خواهد شد.

رویداد IEC یک مسابقه علمی بین رشته ای است که به همت دانشجویان دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی شریف با هدف تسهیل فرآیند جذب نیروی با کیفیت برای شرکت های دانش بنیان به وسیله شناسایی توانمندی های آن ها در یک چالش واقعی طراحی و برگزار می گردد.

در این رویداد ابتدا دانشجویان علاقمند و گزینش شده در یک فرآیند سه روزه آموزش داده می شوند و در ادامه با قرار دریافت در یک چالش میزان استعدادها و مهارت های مختلف حرفه ای آن ها سنجیده می گردد. اولین دوره مسابقه IEC در حوزه علوم داده و جمع سپاری اقتصادی برگزار گردید و در دوره دوم مباحث تحلیل داده، قیمت گذاری، تخمین تقاضا و به طور کلی تصمیم گیری داده محور مورد توجه قرار گرفته است.

مخاطبان اصلی مسابقه دانشجویان رشته های صنایع، علوم کامپیوتر، کامپیوتر، برق، مدیریت و دیگر رشته های مرتبط هستند که هدف مسابقه آموزش و ارزیابی آن ها در حوزه های تحلیل داده ای است.

تاکنون حدود 700 نفر در پیش ثبت نام این مسابقه ثبت نام نموده اند و اکثر آن ها از بین دانشجویان صنایع، کامپیوتر و برق هستند.

رویداد سال جاری قرار است بعد از گزینش افراد توانمند تـر با حضور 200 تا 250 نفر از دانشجویان نخبه کشور از دانشگاه های برتر تهران در 17 تا 21 تیرماه برگزار گردد.

مسابقه از دو بخش کارگاه و چالش علمی تشکیل می گردد که شرکت کنندگان طی دو روز با شرکت در کارگاه های آموزشی در حوزه برنامه نویسی، داده کاوی و قیمت گذاری و ... برای مسابقه آماده می شوند و در دو روز بعدی به رقابت در این حوزه می پردازند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "جذب نیروهای توانمند، دغدغه شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب نیروهای توانمند، دغدغه شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید