جمعیت اسلامی افغانستان: اقدامات تروریستی ما را از پیگیری اهداف ملی باز نمی دارد

به گزارش وبلاگ سحر وب، حزب جمعیت اسلامی افغانستان پس از انفجار در مقابل دفتر مرکزی این حزب در بیانیه ای تاکید نمود که اقدامات تروریستی ما را از پیگیری اهداف ملی بازنخواهد داشت.

جمعیت اسلامی افغانستان: اقدامات تروریستی ما را از پیگیری اهداف ملی باز نمی دارد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ سحر وب، حزب جمعیت اسلامی افغانستان پس از انفجار مقابل دفتر مرکزی این حزب در کابل از نهادهای امنیتی خواست تا با توجه به آمادگی ها برای عظیمداشت سالروز ترور بنیانگذار این حزب در جهت تامین این دفتر اقدامات لازم را انجام دهند.

بیانیه همچنین می افزاید: اینگونه اقدامات تروریستی هرگز این حزب عظیم و تاریخی را از جهت پیگیری اهداف ملی اش باز نخواهد داشت.

تا به امروز گروهی مسئولیت انفجار مقابل دفتر مرکزی حزب جمعیت اسلامی افغانستان را به عهده نگرفته است.

صلاح الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته این کشور از حامیان اصلی عبدالله عبدالله بود اما پس از توافق وی با اشرف غنی برای ایجاد دولت مشارکتی مخالفتش را با آن اعلام کرد.

ربانی که توافقنامه ایجاد دولت مشارکتی را مشروعیت بخشی به نتیجه انتخابات برخاسته از تقلب می داند پیشتر نیز گفته بود که حزب جمعیت اسلامی به کوشش هایش برای تغییر نظام کنونی سیاسی افغانستان ادامه خواهد داد.

پس از مواضع تند ربانی علیه دولت مشارکتی، عبدالله رایزنی با اعضای ناراضی حزب جمعیت را برای کسب حمایت آن ها شروع کرد و 11 تیرماه شماری از اعضای ارشد این حزب با گردهمایی در منزل عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی به برکناری ربانی رأی دادند.

پس از این اقدام نیز حزب جمعیت اسلامی در بیانیه ای اعلام نموده که در راستای اصلاحات و به هدف خاتمه دادن به سوء استفاده از نام و نشان این حزب عضویت عطامحمد نور، رئیس اجرایی، محمدیونس قانونی، کلیم الله نقیبی، عبدالحفیظ منصور، عبدالشکور واقف حکیمی، سید عنایت الله شاداب و عبدالستار مراد از اعضای شورای رهبری جمعیت اسلامی را به تعلیق درآورده است.

حزب جمعیت همچنین اعلام کرد که کار خود را به عنوان اپوزیسیون سیاسی دولت افغانستان شروع نموده است و پس از رایزنی با تمام احزاب و جریان های تأثیرگذار دیگر، گام های مشترک و اساسی را در این راه بر خواهد داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جمعیت اسلامی افغانستان: اقدامات تروریستی ما را از پیگیری اهداف ملی باز نمی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمعیت اسلامی افغانستان: اقدامات تروریستی ما را از پیگیری اهداف ملی باز نمی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید