زنگ خطری که انصارالله یمن برای امارات به صدا درآورد

به گزارش وبلاگ سحر وب به نقل از المیادین، محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن گفت: به سعودی ها توصیه می کنیم که به تغییر قواعد درگیری دلخوش نکنند. ما طرح جزیی توقف حملات سعودی ها به یمن در ازای توقف کامل جنگ از سوی ما را هرگز نخواهیم پذیرفت.

زنگ خطری که انصارالله یمن برای امارات به صدا درآورد

وی اضافه کرد: امارات باید تحرکات نظامی خود را با مواضع سیاسی اش درباره خروج از یمن یکی کند. استفاده نظامی از بندر المخا مغایر با قوانین بین المللی است. ما در قبال تحرکات امارات که به نفعش نیست ساکت نمی مانیم و باید که منافع خود را حفظ کند و به طور کامل از جنگ کنار بکشد.

البخیتی با اشاره به تحرکات نظامی امارات در تعز بیان نمود: ورود 100 خودرو زرهی اماراتی به تعز گام اشتباهی از سوی امارات است. امارات به دنبال تقویت حضور خود در تعز است و این با اینکه اعلام نموده است از یمن خارج می گردد، تناقض دارد. کوشش امارات برای ایجاد بندر نظامی در المخا نشان از نیت آن برای ماندن در یمن است نه خروج از آن.

وی اضافه کرد: همه تحرکات امارات با نظارت آمریکاست. امارات برای تقویت شورای انتقالی نظامیان بیشتری به عدن اعزام نموده است.

البخیتی گفت: اینکه سعودی ها با وجود مجوز سازمان ملل کشتی ها را در بندر جیزان نگه داشته اند، مفهومش تشدید محاصره یمن است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زنگ خطری که انصارالله یمن برای امارات به صدا درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطری که انصارالله یمن برای امارات به صدا درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید