شیرجه در استخر خبرهای تابستانی

به گزارش وبلاگ سحر وب، در مرداد گرم و با خبرهای داغ تابستانی، شاید بد نباشد به استخر خبرهای تابستان شیرجه بزنیم و ببینیم چه خبر است؟

شیرجه در استخر خبرهای تابستانی
  • جام قهرمانان بازی های ویدئویی

مهلت ثبت نام تمدید شد!

فرصت ثبت نام در جام قهرمانان بازی های ویدیوئی تمدید شده است، اگر به شرکت دراین جام علاقه دارید، دست به کار شوید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مهم ترین مسابقات بازی های ویدیوئی ایران، با استقبال روبه رو شد و مهلت ثبت نام در آن را تمدید کردند. مرحله نهایی مسابقات قرار است تابستان سال جاری، از 2 تا 8 شهریور، در هشت رشته برگزار گردد. در این دوره از مسابقات تسهیلات جدیدی برای شرکت نمایندگان رشته های فیفا19 و پِس19 در استان های مختلف در نظر گرفته شد. این تسهیلات به رقابت تنگاتنگ شرکت نمایندگان استان های کشور، برای حضور در جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران انجامید.

لازم به ذکر است تا این لحظه بیش ترین میزان استقبال از مسابقات را به ترتیب داوطلبان استان های خراسان، اصفهان و آذربایجان شرقی به نام خود ثبت نموده اند. هم چنین افزایش جوایز نقدی این دوره به بیش از 120 میلیون تومان بر حضور پررنگ بازیکنان تأثیر گذاشته است.

مهلت ثبت نام در این مسابقات که قبلاً تا پنج شنبه 10 مردادماه تمدید شده بود، به دلیل استقبال قابل توجه داوطلبان شرکت در مسابقات باردیگر تمدید شد. این بار مهلت ثبت نام در این رقابت ها در رشته های مختلف به توضیح زیر تمدید می گردد:

* سرانجام مهلت ثبت نام در رشته کانتر استرایک: 21مرداد

* سرانجام مهلت ثبت نام در رشته های فیفا19 و پِس19، کلش رویال، کوییز آو کینگز، پسرخوانده و مغزینه: 25 مرداد

علاقه مندان به شرکت در این مسابقات می توانند برای ثبت نام و حضور در رقابت ها به سایت مسابقات به این نشانی مراجعه و ثبت نام نمایند:

irangamecup.com/ticket

  • در موزه ایرانک

فرصت تماشای کودکی

درهای موزه -نمایشگاه کودکی ایرانک از پنج شنبه 12 مرداد، به روی عموم گگردده شد. در شماره های آینده در صفحه ایستگاه گزارشی مفصل همراه با تصاویری متنوع از آن برایتان منتشر می گردد.

موزه کودکی ایرانک، برآیند نزدیک به دو دهه مطالعه و کوشش پژوهشگران مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات بچه ها، در زمینه تاریخ ادبیات بچه ها و مطالعات کودکی است.

این دوره موزه-نمایشگاه کودکی با نمایشگاه های گذشته آن بسیار متفاوت است و در فضایی نزدیک به هزار متر، در یکی از ساختمان های فرهنگی تهران (سالن گنجینه سازمان اسناد و کتاب خانه ملی) مستقر شده است. این موزه-نمایشگاه با یاری مسئولان کتاب خانه ملی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار نموده است.

به گزارش سایت کتابک در این گونه از موزه ها، این شئی نیست که به نمایش درمی آید، بلکه روایت اشیا یا پدیدارها و بازنمایی آن ها است که همه آن چه را که در یک موزه هست، به هم پیوند می دهد. این موزه تا خرداد 1399 هر هفته از یک شنبه تا آدینه، و از ساعت 10 تا 21 پذیرای بازدیدنمایندگان است.

نشانی موزه-نمایشگاه کودکی: تهران، بزرگ راه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبه روی استادیوم شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی، سالن گنجینه.

  • کتابستان تابستانی

مدیر امور کتاب خانه های سازمان فرهنگی هنری، برنامه های تابستانی این سازمان را در حوزه کتاب خوانی تشریح کرد. این فعالیت ها با عنوان کتابستان به اجرا درمی آید.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ایمان کرد، مدیر امور کتاب خانه ها و ترویج فرهنگ کتاب خوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام برگزاری ویژه برنامه های کتابستان گفت: دومین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان، یکی از این فعالیت هاست که در آن باشگاه های کتاب خوانی با محور یک مربی و با حضور تعدادی از بچه ها و نوجوانان تشکیل می گردد و کتاب خوانی، بحث و گفت وگو درباره کتاب، تماشای فیلم به صورت گروهی و بحث و گفت وگو درباره آن، نوشتن نامه به نویسندگان و ساخت فیلم 50 ثانیه ای درباره کتاب های خوانده شده، از جمله فعالیت های این باشگاه هاست و در سرانجام نیز از بهترین باشگاه ها، نامه ها، فیلم ها و کتاب ها تقدیر خواهد شد.

او هم چنین گفت:در برنامه کتاب پارک تهران، نیز که هم زمان با عصرانه های شادی در بوستان های شهر تهران برگزار می گردد، متخصصان حوزه کتاب به معرفی کتاب به شهروندان و به ویژه به بچه ها و نوجوانان می پردازند. در این برنامه، کتاب های برگزیده با تخفیف به فروش می رسند.

به گفته کرد یک دقیقه با خالقان قصه ها برنامه دیگری است که در آن، نویسندگان کتاب های کودک و نوجوان در قالب فیلم های یک دقیقه ای به معرفی خود و آثارشان می پردازند و این فیلم ها در فضای مجازی منتشر می گردد.

مدیر امور کتاب خانه ها گفت: علاوه بر حرکت اتوبوس های کتاب گردِ هدهد در سطح شهر و ارائه خدمات کتاب خانه ای به شهروندان، در مناطق 1، 4، 5، 8، 11، 15، 16 و 22 و در برنامه سلام شهروند کتاب نمایشگاه کتاب برپا می گردد.

برنامه های تابستانی روی خط زندگی با 30 عنوان فعالیت تا 8 شهریور در فرهنگ سراها و مراکز فرهنگی هنری شهر تهران در حال برگزاری است.

  • در مسابقات فرهنگی و هنری

رقابت 2000دانش آموز

بیش از 2000 دانش آموز هنرمند در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری شرکت خواهند کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از میزبانی دانش آموزانِ هنرمند راه یافته به مرحله نهایی مسابقات فرهنگی وهنری، در نیمه دوم مرداد اطلاع داد.

سیدمجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: 989 دانش آموز پسرِ راه یافته به مرحله سرانجامی این دوره از رقابت ها، از 23 مرداد به مدت سه روز، در اردوگاه شهید باهنر تهران، در رشته های گوناگون با یک دیگر به رقابت خواهند پرداخت. 6101 دانش آموزِ دختر راه یافته به این مرحله نیز از روز 28 مرداد در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.

هاشمی گفت: در این دوره علاوه بر استفاده از محیط های داخل اردوگاه شهید باهنر، از دانشکده شهید رجایی نیز برای برگزاری مسابقات وبلاگ نویسی و نشریه الکترونیک و بازی های رایانه ای و از پردیس تئاتر تهران هم برای مسابقات تئاتر نمایشی، عروسک گردانی، نقالی و پرده خوانی و... استفاده می گردد و سالن صبای فرهنگ سرای هنر نیز به دیگر رشته های مکتوب اختصاص یافته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شیرجه در استخر خبرهای تابستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیرجه در استخر خبرهای تابستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید