غفور: المپیک برای ما همه چیز است، مهم است که قدرت خود را به تیم های آسیایی نشان دهیم

به گزارش وبلاگ سحر وب، ملی پوش والیبال ایران گفت: المپیک برای ما همه چیز است چون همه زحمات ورزشکاران در آن جا دیده می گردد.

غفور: المپیک برای ما همه چیز است، مهم است که قدرت خود را به تیم های آسیایی نشان دهیم

به گزارش وبلاگ سحر وب، امیر غفور در گفت وگو با سایت فدراسیون والیبال، درباره وضعیت اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: بعد از این که نتوانستیم در دور اول انتخابی المپیک که در روسیه برگزار گردید، به هدف اصلی خودمان یعنی کسب سهمیه المپیک برسیم، تمرینات مان را بعد از یک هفته استراحت و با جدیت تمام آغاز کردیم. با توجه به استراحتی که داشتیم، کمی زمان می خواهیم تا تمرینات به شکل مطلوب خودش برسد اما خدا را شکر هفته خوبی را پشت سر گذاشتیم و ان شاءالله از هفته بعد وارد تمرینات تیمی می شویم، چون در هفته گذشته بیش تر کارهای بدنسازی را انجام دادیم.

غفور ادامه داد: بهترین دوره تمرینات، همین هفته پیش رو است که کارهای تاکتیکی را انجام خواهیم داد. مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران برگزار می شود و هشت تیم نخست وارد مسابقات انتخابی المپیک می شوند. برای ما مهم است که قدرت خود را به تیم های آسیایی نشان دهیم. مهم است که با تمام توان بازی کنیم و می دانم برای مردم هم این مسابقات مهم است و قهرمانی در این رقابت ها، حال ما و مردم را خوب می نماید.

وی درباره سخت بودن حفظ آمادگی بازیکنان با توجه به فشردگی رقابت ها، اظهار کرد: مطمئناً حفظ آمادگی در یک بازه طولانی و در اوج ماندن، کار سختی است. لیگ های اروپایی، شرایطش با ایران متفاوت است و آن جا فشار بیش تری به بازیکن وارد می شود و البته این مسئله به بالا رفتن تجربه و آمادگی بازیکنان هم یاری می نماید. سال جاری بازیکنان لژیونر با وضعیت بدنی خوبی به اردوی تیم ملی پیوستند که نتیجه آن را در لیگ ملت ها هم دیدیم. با این حال یک بخشی از قضیه هم به مصدومیت و آسیب های احتاقتصادی برمی شود و وقتی همواره کوشش می کنیم تا بدن در اوج آمادگی باشد، درصد احتمال آسیب دیدگی هم بالا می رود.

لژیونر والیبال ایران توضیح داد: تا الان تمرینات مان خوب بوده و توانسته ایم آمادگی خود را در حالت ایده آل حفظ کنیم. همان طور که می دانید بعد از بازی های قهرمانی آسیا در تهران، باید برای جام جهانی که از 9 تا 23 مهر برگزار خواهد شد به ژاپن برویم و در 15 روز، 11 بازی برگزار کنیم که خیلی کار سختی است. همه تیم ها با قدرت تمام وارد جام جهانی می شوند و به واسطه جایزه اقتصادی این مسابقات، انگیزه های زیادی برای موفقیت دارند. ما کار سختی پیش رو داریم اما با این حال به بهترین شکل خود را برای همه رقابت ها آماده می کنیم. اگر کمی نگرانی در این میان باشد، مربوط به بازیکنان است که باید به باشگاه های خود برگردند و برای رقابت های انتخابی المپیک فرصت کمی جهت هماهنگی خواهیم داشت. با این حال امیدوارم از پس این مسئله هم بربیاییم. المپیک برای ما همه چیز است چون همه زحمات ورزشکاران در آن جا دیده می شود. برای ما مهم است که باز هم به این رقابت ها راه پیدا کنیم که مطمئنم با دعای مردم این اتفاق می تواند رقم بخورد.

بازیکن تیم لوبه در لیگ ایتالیا در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد آمادگی و کیفیت بسیار خوب فعلی او تا حد زیادی مربوط به حضور در آن لیگ است، گفت: اگر واقعاً چنین پیشرفتی در من اتفاق افتاده باشد، بابتش خیلی شاد هستم. ما زحمت می کشیم که به سطح بالاتری برویم و به تیم خودمان هم یاری کنیم. بازی در خارج سخت است و همه بازیکنان لژیونر ما سختی های زیادی را تحمل می نمایند. دوری از خانواده، تنهایی، فشار بازی ها و تمرینات و مسائلی از این دست وجود دارند که باید با آن ها کنار آمد و خود را در وضعیت خوب حفظ کرد. شاید برای من بازی در ایران راحت تر باشد چون اینجا وطن من است و با بازیکنانی که دوست و هم زبان من هستند، خیلی شرایط راحت تر است. با این حال این سختی ها باعث پیشرفت ما می شود و امیدوارم این پیشرفت برای همه بازیکنان لژیونر و داخلی باشد چون در نهایت سودش را تیم ملی می برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "غفور: المپیک برای ما همه چیز است، مهم است که قدرت خود را به تیم های آسیایی نشان دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غفور: المپیک برای ما همه چیز است، مهم است که قدرت خود را به تیم های آسیایی نشان دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید