فدراسیون فوتبال پاسخ مدیرکل ورزش تهران را داد

به گزارش وبلاگ سحر وب، عبدالکاظم طالقانی رئیس کمیته استانها درباره شرایط انتخابات هیات فوتبال استان تهران و اعلام مدیرکل وزارت ورزش و جوانان تهران که اعلام کرده مشاور حقوقی از هیات به ما گفت با توجه به تبدیل شدن هیئت به شرکت، اجازه انتخابات تا دو سال آینده وجود ندارد و این اولین مقاومت این نهاد بود، گفت:باید بگویم که نماینده حقوقی مجری مسائل این چنینی نبوده و زمانی که فدراسیون اعلام کرده انتخابات در موعد خود برگزار خواهد شد، این کار صورت گرفت و متاسفانه آقای گل محمدی به دنبال فرافکنی است.

فدراسیون فوتبال پاسخ مدیرکل ورزش تهران را داد

وی در ادامه در خصوص کمیته سه نفره هم تعدادی را رد صلاحیت کردند و افراد محدودی مورد تائید قرار گرفتند، گفت: کمیته سه نفره ای تشکیل شده و یکی از اعضای این کمیته نماینده مدیرکل وزارت ورزش و جوانان استان مربوطه است. مدارک و تمام شرایط نامزد ها بررسی می شود. از نظر ثبت نام تمام قوانین و ضوابط به اجرا در آمده و افراد ثبت نام کردند. هر فردی هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارد را می توانست از دبیر هیات بگیرد و زمان اطلاع رسانی و مراجعه آنها و کاندیداها مشخص است. اگر موردی بود که اطلاع نداشته باشند به فدراسیون فوتبال مراجعه می کردند و به آنها اطلاعات دقیق نیز داده شد.

طالقانی در پاسخ به این پرسش که بزرگترین اشکال این بود که بحث انتخاب سرپرست برای هیات فوتبال استان تهران به کجا رسید به صحبت های گل محمدی واکنش نشان داد و گفت: آقای گل محمدی شما چرا؟ چندین نامه نوشته اید و طبق آن نامه ، پاسخ خود را دریافت کردید. طبق اساسنامه هیات ها، رئیس هیات تا برگزاری انتخابات می تواند به کار خود ادامه دهد . تا زمانی که انتخابات برگزار نشود، طبق اساسنامه ، رئیس هیات میتواند فعالیت خود را بدون هیچ ابهامی ادامه دهد.درباره برگزار نشدن انتخابات باید بگویم این موضوع کاملا بر عهده رئیس فدراسیون است نه بخاطر اینکه شما نامه نوشته و خواستار تعویق آن بوده اید. در رابطه با مسئله سه عضو باید بگویم مطالبی که مطرح می شود، صحت ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به این موضوع که 72 ساعت مانده به انتخابات سه عضو مجمع تغییر کردند، بیان نمود: اعضای مجمع تهران 47 نفر هستند. اولا اشتباهی صورت نگرفته یکی از اعضا به دلیل حضور در استان دیگر نمی توانست در انتخابات شرکت کند که این موضوع را بیان نمود. ثانیا تیم البرز در لیست وارد نشده بود و فدراسیون فوتبال پس از بررسی این موضوع دستور داد نام این تیم قرار گیرد. آقای گل محمدی، انصاف این است که برای دو نفر اطلاع رسانی راحت بوده و میدانستند که انتخاب شوند، معطل کنیم و انتخابات را به 15 روز بعد موکول کنیم؟ ما بر اساس قوانین و ضوابطی که وجود دارد اقدام می کنیم که مصوبه مجمع و هیات رئیسه است. در مجمع وزیر و معاون حضور دارند و هر گونه مصوبه ای که بوده آنها نیز حضور داشته و تایید کردند و ما طبق آن اقدام می کنیم.

وی درادامه در خصوص تعامل هیات ها با اداره های کل وزارت ورزش و جوانان گفت: استان تهران و دیگر هیات ها تعامل مداوم با مدیرکل ها دارند که بتوانند برنامه های خود را پیش ببرند. اینکه می گویند تعاملی صورت نمی گیرد را قبول ندارم.

طالقانی در پاسخ به این سوال که یک هیات، خود را جدا از سایر هیات ها بداند، درست نیست و نمی شود پول از طرف دولت باشد، ولی قوانین دولتی رعایت نشود گفت: پولی به عنوان 27 صدم از 9 درصد به طور مشخص به ما داده نشده است. وزارت ورزش برنامه ریزی کرده و بر اساس برنامه آنها ما اقدام کردیم.

وی ادامه داد: تمام مواردی که انجام می شود طبق بند به بند اساسنامه استانها است و هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته و به دنبال تفکرات خود نیستیم. ما همان چیزی را انجام می دهیم که اساسنامه مطرح کرده است. بارها گفته ایم و اساسنامه تاکید دارد که تا برگزاری انتخابات رئیس هیات، می تواند در این پست باقی بماند. اگر خوب اساسنامه را خوانده باشید برگزاری انتخابات به عهده کمیته سه نفره ای است که یکی از آن نفرات، نماینده شما است و در نهایت هر تصمیمی در کمیته سه نفره گرفته می شود، مورد بررسی فدراسیون فوتبال قرار می گیرد و اگر نیاز به بازنگری باشد، این اتفاق رخ می دهد. شما هدفتان این است که فردی را از طرف خود بگذاری و انتخابات را مهندسی کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فدراسیون فوتبال پاسخ مدیرکل ورزش تهران را داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال پاسخ مدیرکل ورزش تهران را داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید