فینالیست های جام جهانی شطرنج 2019 مشخص شدند

به گزارش وبلاگ سحر وب، با پیگیری های دیدارهای تکمیلی در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام جهانی شطرنج، فینالیست های این دوره از رقابت ها مشخص شدند.

فینالیست های جام جهانی شطرنج 2019 مشخص شدند

به گزارش وبلاگ سحر وب، امروز (شنبه) دیدار تکمیلی بین دو شطرنج باز چینی برگزار شد و دینگ لیرن چینی با برتری مقابل هموطنش یو یانئی توانست به فینال جام جهانی 2019 شطرنج برسد.

دینگ لیرن با پیروزی که امروز کسب کرد. حریف تیمور رجبوف از آذربایجان در بازی فینال شد. تیمور رجبوف در دیدار نیمه نهایی برابر مکسیم واشیه فرانسوی بخت سوم قهرمانی صاحب پیروزی شده بود.

بدین ترتیب در بازی فینال تیمور رجبوف از آذربایجان و دینگ لیرن چینی به مصاف یکدیگر می روند و در دیدار رده بندی یو یانئی از چین با مکسیم واشیه از فرانسه دیدار می کند. در دیدار فینال و رده بندی شطرنج بازان چهار بازی برگزار می کنند و در صورت تساوی کار به مسابقه تکمیلی کشیده می شود. نخستین بازی فینال و رده بندی دوشنبه 8 شهریورماه انجام خواهد شد.

در این دوره از رقابت های جام جهانی شطرنج، ایران برای نخستین بار در تاریخ چهار کننده داشت و علیرضا فیروزجا توانست با برتری در دورهای اول و دوم به جمع 32 بازیکن برتر جام جهانی راه پیدا کند.

دهمین دوره رقابت های جام جهانی در خانتی مانسیسک روسیه برگزار می شود و مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات یک میلیون و ششصد هزار دلار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فینالیست های جام جهانی شطرنج 2019 مشخص شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینالیست های جام جهانی شطرنج 2019 مشخص شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید