تفاهم نامه اجرای طرح های تحقیقاتی پسادکتری به امضا رسید

به گزارش وبلاگ سحر وب به نقل از وزارت علوم، ایمان افتخاری رییس صندوق حمایت از پژوهشگران با حضور در پردیس دانشگاه فردوسی مشهد از مراکز پژوهشی و فناوری دانشگاه بازدید کرده و سپس در نشستی با مسئولان، تفاهم نامه همکاری اجرای طراحی دوره پسادکتری با رویکرد جذب دانش آموختگان برتر برای فعالیت های پژوهشی بین دانشگاه فردوسی مشهد و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران به امضای دو طرف رسید.

تفاهم نامه اجرای طرح های تحقیقاتی پسادکتری به امضا رسید

احمد بهرامی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست گفت: حرکت خوبی در کشور برای ایجاد توسعه پایدار آغازشده که این توسعه باید مبتنی بر یافته های بومی با مبنای علمی باشد.

وی اضافه کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور مأموریت دارد با شناسایی ظرفیت ها به عنوان مأموریت های پژوهشی با دانشگاه ها وارد تفاهم شود و در ادامه بندهایی از تفاهم نامه ها به عقد قرارداد منجر شود.

بهرامی اضافه کرد: با توجه به گستردگی کشور، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در تهران نمی تواند بر اساس ظرفیت سنجی ها، پاسخ مناسب به درخواست ها داشته باشد بر همین اساس با منطقه بندی کردن می توان مناطقی را به عنوان حلقه واسط بین مراکز و صندوق در نظر گرفت.

در ادامه افتخاری رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور گفت: باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که تمرکز فعالیت ها فقط در تهران نبوده و در دیگر مناطق کشور نیز قابل پیگیری باشد.

وی ادامه داد: در بازدید از دانشگاه فردوسی مشهد مشاهده شد که بسترهای مناسب همکاری به خاطر ظرفیت های ویژه در این دانشگاه وجود دارد، همچنین این دانشگاه با توجه به گسترده پوششی خود در شرق کشور به عنوان یکی از مراکز تصدی گری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در شرق کشور انتخاب شد.

افتخاری اضافه کرد: از دیگر برنامه های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در سال جاری تلاش برای تنوع بخشی بیشتر به رویکردها و برنامه های این صندوق است که می توان به برنامه های حمایتی از محققان رشته های علوم پایه و انسانی که طرح هایی با موضوع خانواده، سبک زندگی، فضای مجازی، حقوق شهروندی و از این قبیل دارند اشاره کرد.

در انتها این نشست تفاهم نامه همکاری دانشگاه فردوسی مشهد با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور همکاری درزمینه اجرای 8 طرح تحقیقاتی پسادکتری ویژه، اعلام شده توسط صندوق امضا شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تفاهم نامه اجرای طرح های تحقیقاتی پسادکتری به امضا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه اجرای طرح های تحقیقاتی پسادکتری به امضا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید