افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در پایتخت

به گزارش وبلاگ سحر وب، سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند، روز شنبه 27 اردیبهشت ماه در منطقه 10 تهران افتتاح خواهد شد.

افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ سحر وب به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، دکتر علی یقطین، رئیس مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند، با اعلام این خبر گفت: با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران و شهرداری منطقه 10 و شتاب دهنده ذوق سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند افتتاح می گردد. به گفته او، این مراکز با هدف توسعه اهداف برنامه تهران هوشمند و حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوپا و گروه های استارتاپی فعال در حوزه خدمات شهروندی و شهر هوشمند و در جهت استفاده از ظرفیت های این بخش از زیست بوم نوآوری برای برطرف معضلات شهری به بهره برداری رسیده اند.

یقطین در شرح ویژگی های این مرکز گفت: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه 10 در فضایی به وسعت تقریبی 300 متر مربع، دارای امکاناتی از جمله اتاق کار ویژه شرکت ها، میز کار برای فعالیت های اشتراکی و فضای کاری ویژه استارتاپ ها است. اینترنت و استفاده از مشاوره ها و آموزش های تخصصی هم به صورت رایگان در اختیار فعالان این حوزه قرار می گیرد.

او ادامه داد: تا کنون حدود 10 شرکت و 22 تیم استارتاپی در این مرکز مستقر شده اند که در آینده و پس از افتتاح، میزبان گروه های بیشتری خواهد بود.

یقطین در مورد همکاری با شهرداری منطقه 10 در راه اندازی این مرکز نوآوری اضافه کرد: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه 10 که در حوالی خیابان قزوین واقع شده، با حمایت کامل شهرداری این منطقه از جمله اختصاص ساختمانی ویژه برای تاسیس این مرکز و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم نوآوری شهری و بخصوص در جهت برطرف بعضی چالش های این منطقه به بهره برداری رسیده است.

رئیس مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند در سرانجام درباره مراکز نوآوری شهرداری تهران گفت: این مرکز، سومین مرکزی است که در همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران با سایر بخش های شهرداری و دانشگاه ها و شتاب دهنده ها شروع به کار خواهد نمود. پیشتر، مراکز نوآوری منطقه 9 و 4 با همکاری دانشگاه های صنعتی شریف و علم و صنعت فعالیت خود را شروع نموده بودند. در آینده ای نزدیک نیز تاسیس مراکز نوآوری شهری توسعه خواهد یافت و بدین ترتیب با حمایت از کسب و کار های نوآور و نوپا در هر مرکز، رویکرد ویژه ای برای حرکت هدفمندتر به سمت تهران هوشمند شکل خواهد گرفت و با اتصال شهرداری و حوزه نوآوری شهری می توان برای برطرف احتیاج های فناورانه شهرداری و شهر اقدامات موثرتری انجام داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید