نخستین سفر رئیس جمهور ازبکستان به بلاروس

پس از سفر رئیس جمهور بلاروس به تاشکند در سپتامبر 2018، رئیس جمهور ازبکستان نیز در نظر دارد در سرانجام ماه جاری نخستین سفر رسمی خود به مینسک را صورت دهد.

نخستین سفر رئیس جمهور ازبکستان به بلاروس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از بلتا، شوکت میرضیایف، رئیس جمهوری ازبکستان در نخستین سفر رسمی خود در نظر دارد در بازه 31 جولای الی 1 آگوست به بلاروس سفر کند. نسیرجان یاسپاروف، سفیر ازبکستان در مینک این خبر را به رسانه ها اعلام نموده است. این دیپلمات همچنین اشاره نموده است که طرفین در حال آماده سازی برای این دیدار هستند.

یاسپاروف در این زمینه اظهار داشته است: در طول سفر رسمی رئیس جمهور ازبکستان، ما به همراه شرکای بلاروسی خود بعضی فعالیت ها و رویدادها را در مینسک انجام خواهیم داد. این موارد شامل انجمن مناطق و استان های بلاروس و ازبکستان و نمایشگاه ملی ساخت ازبکستان نیز می گردد. در همین حال یک مراسم برای بزرگداشت شاعر و متفکر بزرگ ازبک، علیشیر نوایی، و روزهای فرهنگی ازبکستان نیز برگزار می گردد.

سفیر ازبکستان در بلاروس همچنین افزایش و ارتقاء همکاری های دوجانبه دو کشور به یک سطح کیفی جدید در نتیجه سفر میرضیایف به مینسک، را حتمی دانست و بر اهمیت متقابل سفر رئیس جمهور بلاروس به ازبکستان در سپتامبر 2018 که طی آن برگی جدید در تاریخ روابط دو کشور گگردده شد و محتوایی عملی و کارکردی به آن داد، تاکید نمود.

در این دیدار طرفین انتظار دارند اجرایی سازی موافقتنامه های به دست آمده در دیدار مقامات عالی رتبه دو کشور در تاشکند و چشم اندازهای قراردادهای دوجانبه بیشتر در این سفر مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نخستین سفر رئیس جمهور ازبکستان به بلاروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سفر رئیس جمهور ازبکستان به بلاروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید